Svým očím nevěřili policisté, kteří minulý týden kontrolovali 38letou řidičku v Rudolické ulici v Mostě.

Přestože bylo teprve odpoledne, seděla za volantem úplně „sťatá“. „Při dechové zkoušce jí hlídka naměřila přes tři promile alkoholu v dechu,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Ženě hlídka další jízdu samozřejmě zakázala a převezla ji na odběr krve. Policie nadále případ vyšetřuje.
Další opilec usedl za volant škodovky minulý čtvrtek večer v Meziboří.

Řízení ale nezvládl, na zasněžené vozovce dostal smyk a zastavil se až o dopravní značku. Také tento motorista dostal od policistů „dýchnout“.
„Při dechové zkoušce byla řidiči naměřena hodnota mírně nad dvě promile alkoholu v dechu,“ uvedla Světláková.

Muž měl sice štěstí, že z nehody vyvázl bez zranění. Kvůli tomu, že před jízdou pil alkohol, bude mít teď ale velké problémy. Navíc zaplatí zničenou dopravní značku. Škoda byla odhadnuta na 20 tisíc korun.

V severních Čechách (Ústecký a Liberecký kraj) se v roce 2009 stalo 742 bouraček, při kterých byl viník pod vlivem alkoholu.
Nejvíce nehod s alkoholem bylo na Litoměřicku a Českolipsku. V obou regionech policisté evidují shodně 88 kolizí, při kterých seděli za volantem motoristé „pod vlivem“. Nejméně nehod s alkoholem bylo na Mostecku, a to „jen“ třicet.

Alkohol koloval v krvi také 54letému řidiči z Chomutovska, který havaroval na silnici za obcí Komořany.
Stejně jako opilý řidič v předešlém případě dostal na zamrzlé vozovce smyk a skončil ve svodidlech. To, že pil, prokázal alkotester a následně i rozbor krve.

Policejní komisař řidiče obvinil z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Stejné obvinění zřejmě čeká i na dva předešlé opilé motoristy.
V České republice bylo při nehodách s alkoholem loni usmrceno 123 lidí a 2 658 občanů bylo zraněno.