Zapomněla na slušné vychování, křičela, nadávala a fyzicky napadla tři osoby
Mostečanka (35 let) byla v jedné sázkové kanceláři a tam měla slovně a poté i fyzicky napadnout přítomnou pracovnici, které z ruky vytrhla mobilní telefon a hodila ho po ní. Následně napadla jinou ženu z jedné přilehlé prodejny, kterou udeřila, křičela na ni a sprostě jí nadávala. Při odchodu z objektu stačila napadnout i pracovníka ostrahy. Poté z místa odešla. Ke zranění osob nedošlo. Policie sdělila agresorce ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

Bil ho hlava nehlava
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže 24letého muž z obce na Litvínovsku. Ten měl kriminalistů koncem srpna po půlnoci poblíž tramvajové zastávky v Litvínově na cyklostezce dojít k poškozenému, po kterém požadoval cigaretu. Poškozený mu sdělil, že tabák nemá a obviněný mu vyhrožoval násilím a poté ho pěstí udeřil opakovaně do obličeje. Po několika úderech poškozený upadl na zem a vyinkasoval několik kopanců. Při tom mu obviněný odcizil náramkové hodinky a z ledvinky, kterou měl muž u pasu, mu odcizil mobilní telefon a peněženku. Ledvinku odhodil a poté z místa odešel. Poškozenému vnikla škoda ve výši 4 000 korun a utrpěl zranění v obličeji, na hlavě a na těle s pracovní neschopností, která trvá dosud. Policie odcizený mobil, který obviněný stihl prodat, vypátrala a zajistila. Obviněný je stíhán na svobodě a hrozí mu až desetiletý trest odnětí svobody.

Další případy

Kamarádce své přítelkyně vyhrožoval s nožem v ruce, skončil v cele
Policisté mosteckého obvodního oddělení podezírají z nebezpečného vyhrožování a porušování domovní svobody 27letého muže z Mostu. Ten měl tento týden v odpoledních hodinách neoprávněně vniknout do bytu ženy, u které byla jeho přítelkyně, a tam přes nesouhlas poškozené setrval a s nožem v ruce jí vyhrožoval újmou na zdraví. Poškozená následně ze strachu z bytu utekla se svým děckem do nedaleké restaurace. Muž ji tam dostihl a opět s nožem v ruce ženě vyhrožoval. Přítomné osoby ho zpacifikovaly až do příjezdu přivolané policie. Ta muže zadržela a umístila ho do policejní cely. Muž měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Motivem jeho jednání bylo to, že nesl nelibě kamarádství jeho přítelkyně s poškozenou a tímto způsobem hodlal celou věc vyřešit.

Host byl v hospodě okraden
Bez své peněženky opouštěl jednu mosteckou restauraci tento týden jeden Mostečan. Ve večerních hodinách mu kdosi v lokálu odcizil z pravé zadní kapsy kalhot peněženku s osobními doklady a hotovostí, aniž by okradený něco zaregistroval. Krádež na osobě oznámil mosteckým policistům a vyčíslil hmotnou škodu.

Nemá řidičák, přesto řídil, měl pozitivní test na drogy
Policisté hlídkové služby zastavili tento týden ve večerních hodinách na ulici Rudolická osobní vozidlo tovární značky Škoda, kterému nesvítilo světlo. Řidič hlídce nepředložil řidičský průkaz, neboť není vlastníkem žádného řidičského oprávnění. Policisté pojali podezření, že muž je pod vlivem návykové látky a provedli u něj test, který byl pozitivní na metamfetamin. Hlídka řidiči další jízdu zakázala. Motorista se podrobil lékařskému vyšetření a odběrům. Alkohol zjištěn nebyl. Policie v Mostě 23letému muži z Kladna sdělila podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR, 9. září