Žena ležela v kolejišti, její přítel byl stále agresivnější
V pozdních večerních hodinách bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení, že v kolejišti u Prioru leží žena, která volá o pomoc. Strážníci na místě zajistili muže, který dívku držel v objetí a bránil jí v pohybu. Čtyřiadvacetiletý muž byl evidentně opilý a tvrdil, že je žena blázen, že se léčí na psychiatrii, je opilá a neovládá se. O čtyři roky mladší dívka strážníkům sdělila, že se přítele bojí a nechce s ním zůstat. Ke strážníkům se přihlásil svědek, který projížděl po hlavní silnici, a protože se obával o zdraví ženy, zastavil a nabídl pomoc. Přítel dívky se vulgárně ohradil, ať se nestará a kopl mu do vozidla. Na místo se dostavila hlídka Policie ČR, která si událost převzala. Jelikož přítel začal zvyšovat agresivitu, byl sveden k zemi a spoután.

Děti způsobily škodu za desítky tisíc
Partu dětí ve věku od 12 do 15 let museli řešit mostečtí strážníci. Důvodem bylo jejich „demoliční" počínání. Skupinka se nejprve bavila tím, že rozbila výplň autobusové zastávky. To ale nebylo všechno. Společně ještě děti ničily a poházely dopravní značky připravené na akci města. Pracovník technických služeb vyčíslil škodu na bezmála třicet tisíc korun. Událost si převzala Policie ČR.

Bývalý přítel se dobýval do bytu
V pozdních nočních hodinách na linku 156 zavolala vyděšená žena, že se jí do bytu dobývá bývalý přítel. Již od vstupu do vchodu strážníci zaznamenali hluk a rány do dveří. Když strážníci došli k inkriminovanému bytu, zahlédli siluetu muže a v blízkosti ženu, která v náručí držela malé dítě a volala o pomoc. Jelikož muž nedbal zákonných výzev, aby upustil od protiprávního jednání, byl sveden na zem a spoután. Po ošetření po donucovacích prostředcích byl předán PČR. Orientační dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu. Devětadvacetiletý muž nadýchal 0,54 promile.

Poctivý nálezce
Muž zavolal na služebnu, že v jedné z ulic nalezl tašku s notebookem. Strážníci po provedení místního šetření zjistili kontakt na muže, jemuž počítač patří. Prostřednictvím dozorčího útvaru městské policie byl majitel kontaktován, aby si počítač vyzvedl na služebně v ulici Majakovského.

Kradl v Albertu, byl celostátně hledaný
Při úkonech vůči jednatřicetiletému zloději, který v Albertu odcizil zboží za téměř šest set korun, vyšlo najevo, že se jedná o celostátně hledaného. Z tohoto důvodu byl muž předán na oddělení PČR.

Usnul v trávě u mateřské školky
Na muže ležícího na trávě v blízkosti mateřské školy v ulici M. Pujmanové upozornila městskou policii prostřednictvím linky 156 kolemjdoucí žena. Devětadvacetiletý muž strážníkům sdělil, že usnul. Neměl žádné zranění, pomoc nepožadoval a byl z místa vykázán.

zdroj: Ilona Kozlová, mluvčí Městské policie Most, 16. května 2016