Přesně před tímto dilematem stál 57letý řidič, který jel na hlavním tahu z Mostu do Chomutova. Nakonec šlápl na brzdu. Odměnou mu byla rána pěstí do obličeje.

Z policisty se totiž vyklubal pomatený 31letý narkoman z Chomutova, který se zřejmě zhlédl v amerických akčních filmech a pod vlivem drogy se mu to v hlavě pomotalo.

Chtěl vidět průkaz, dostal ránu

Neobvyklý případ se stal v pondělí odpoledne. Na rychlostní silnici I/13, kde to každý řidič pálí minimálně povolenou devadesátkou nebo spíš ještě o pár kilometrů více, se najedou před oplem 57letého motoristy objevil neznámý muž, který přelezl svodidla, zběsile mával nějakým průkazem a křičel: „Zastavte, policie!“ Řidič byl donucen šlápnout na brzdu, jinak by šílence porazil.

„Když motorista zastavil, tak mu dotyčný sdělil, že probíhá velká policejní akce a jeho auto se zabavuje. Řidič se chtěl přesvědčit, že muž je skutečně policista a požádal ho o předložení služebního průkazu a sdělení osobního čísla. Místo toho však neznámý otevřel dveře u jeho auta, chytil ho za rameno a začal nadávat,“ popsala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková, jak „zásah“ falešného policisty probíhal.

Zmatený řidič nakonec z auta vystoupil, před tím ale stačil ukrýt klíčky od zapalování. To muže rozlítilo, začal prohledávat vůz a když klíčky nenašel, motoristu udeřil pěstí, přitom stále křičel a vyhrožoval.

Pomohl jiný řidič, pak praví policisté

V ten moment už řidiči došlo, že má před sebou podvodníka, který to navíc nemá v hlavě v pořádku, a chtěl pomoci od ostatních motoristů. „Zkoušel zastavit auta, která projížděla kolem. Zabrzdilo ale až třetí vozidlo. Také na řidiče tohoto auta falešný policista zaútočil. Bouchl navíc do jeho vozu a poškodil okno a boční sloupek mezi dveřmi,“ uvedla dále Světláková.

Napadení řidiči nakonec pomocí telefonu přivolali pravé policisty. Ani ty běsnícího Chomutovana ale zprvu nezklidnili. Pomatenec se naopak jednoho z nich pokusil též praštit do obličeje. „Policista se úderu vyhnul a muž skončil s pouty na rukou,“ popsala zákrok, který agresora zpacifikoval, mluvčí Světláková.

Muže čeká pohovor u psychiatra

Falešný strážce zákona skončil za mřížemi opravdové policejní cely. Ukázalo se, že v době, kdy si hrál na policistu ze zásahovky, byl pod vlivem drogy.
Jeho počínání ho nakonec přišlo pořádně draho. Vyfasoval hned dva paragrafy. Policejní komisař ho obvinil z trestného činu loupeže a násilí proti úřední osobě.

„Vyšetřování incidentu zatím není ukončeno. Policisté si k němu přibrali znalce z oboru zdravotnictví, který bude zkoumat psychický stav pachatele,“ uzavřela Světláková.