V paneláku odcizil hadice k hydrantům, v jiném domě vykradl sklep
Mostečtí policisté vypátrali pachatele, který na sídlišti Výslunní vykradl v panelovém domě sklep a v jiném domě v sousední ulici odnesl hadice k hydrantům. Muž ve věku 27 let z Mostu se domu dostal poté, co si všiml otevřených dveří. Zamířil do suterénu, kde překonal zámek u sklepní kóje a z ní měl odcizit čtyři páry pánské obuvi z kůže, nářadí a věci pro modelářství, vše v hodnotě téměř šest tisíc korun. I do dalšího panelového domu se dostal bez potíží. V suterénu prý odpočíval a poté tam odcizil z hydrantu hadici, další vzal v pátém patře. Odcizené věci údajně prodal neznámým osobám. Kradl již v minulosti a byl za to potrestán. Celkem napáchal škodu za deset tisíc korun. "Je obviněn z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který hrozí trest odnětí svobody až na šest let," uvedla mluvčí policie Ludmila Světláková.

Další případy

Hlídka zadržela lapku přímo v bytě
Policisté hlídkové služby přistihli v cizím bytě podezřelého muže, který se do domácnosti vloupal. Policie přijala oznámení o tom, že v bytě je slyšet rámus a bytové dveře jsou poškozené a otevřené. Hlídka na místě vstoupila do bytu a podle hluku zjistila, že uvnitř někdo je. Vyzvala osobu, aby vystoupila z pokoje. Muž ve věku 27 let byl na místě zadržen. Policisté zjistili, že do bytu vnikl násilím a odcizil z něj mobilní telefon a tablet v celkové výši téměř pět tisíc korun. Jaká škoda vznikla poškozením dveří, zatím majitel bytu neuvedl. Vyšetřovatel muže z Lounska obvinil z přečinů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody. Obviněný je stíhán na svobodě.

V garáži, kde pomáhal se stěhováním, vzal dvě jízdní kola
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z trestného činu krádeže 27letého muže z Mostě. Ten měl v jedné garáži, kde pomáhal stěhovat, odcizit dvě jízdní kola v hodnotě 15 000 korun. Kola postupně odvezl do svého bydliště a na druhý den s nimi zamířil do jedné mostecké zastavárny, kde je zastavil. Policisté, kteří případ krádeže šetřili, kola v zastavárně zajistili a vrátili je zpět původnímu majiteli. Obviněný je stíhán na svobodě.

Muž posprejoval zeď, před hlídkou se ukryl za auta
Muž ve věku 31 let z Mostu čelí obvinění z přečinu poškozování cizí věci. Obviněný měl v Mostě u jednoho komerčního objektu ve večerních hodinách pomalovat hnědou barvou fasádu. Při svém jednání byl spatřen projíždějícími policisty hlídkové služby. Ti za sprejerem, který se dal ihned na útěk, běželi. Muž se ukryl za objektem za zaparkovaná vozidla. Hlídka ho nakonec objevila a zadržela. Policisté u něj provedli orientační test na návykové látky, který byl pozitivní na canabis a metamfetamin. Obviněný je stíhán na svobodě.