Po smrti dotyčného se ve městě vyrojily fámy, že ho někdo ubil k smrti nebo zastřelil. Kriminalisté z počátku k okolnostem úmrtí mlčeli. Teď informovali, že muž skutečně skonal na následky střelného zranění. Způsobil si ho však sám.

„Přichází v úvahu sebevražda nebo nešťastná náhoda,“ řekl konkrétně šéf kriminálky Jiří Volprecht.

Dvě verze

Pětatřicetiletý Litvínovan byl před smrtí pod vlivem narkotik. Vyšetřovatelé zjistili, že drogy bral dlouhodobě. Doma měl tři nelegálně držené pistole. V osudnou březnovou sobotu tak mohl mít z fetu halucinaci a deprese, které ho pak vedly k sebevraždě. Možná si ale s nabitou zbraní jen pohrával a ona naneštěstí vystřelila.

„Už v minulosti došlo v bytě ke střelbě kvůli neodborné manipulaci s pistolí. Jednu ze tří nalezených zbraní jsme našli rozebranou,“ uvedl důvody, které by potvrzovaly nešťastnou náhodu, Volprecht.

Vyšetřování pokračuje

Zároveň dodal, že kriminalisté dosud nemají k dispozici ještě všechny výsledky expertíz a případ tedy není zatím uzavřen.

„Zkoumá se například střela a zplodiny na oděvu,“ konkretizoval Volprech.

Policie se o tragédii dozvěděla z telefonátu ženy, která 6. března kolem půl osmé večer oznámila, že se na chodbě litvínovského panelového domu něco děje. Údajně hovořila o tom, že slyší hluk, zřejmě se někdo pere.

Když strážníci a policisté dorazili na místo, u výtahu našli na zemi ležet v bezvědomí a v kaluži krve 35letého muže. Žádný jiný člověk u umírajícího ani na chodbě nebyl.

Údajně pak měla mluvit s policisty družka mrtvého muže, která prý uváděla, že byla na nákupu a nic tedy neví.