Sedmapadesátileté ženě 33letý podvodník pronajal v květnu byt, ale následně po ní požadoval velmi vysoké částky za pronájem. Žena tolik peněz neměla, a tak jí její „bytný“ začal vyhrožovat, dokonce ji i fyzicky napadl. Nájemnice se nakonec bála o své zdraví a zdraví rodiny natolik, že si půjčila 30 tisíc, které muži dala.

Za mlčení o sexu dostal dvě stě tisíc

Na mnohem větší peníze si podvodník a násilník v jedné osobě přišel u druhé ženy ze západních Čech. Tu začal vydírat poté, co se s ní sblížil.
„Požadoval po ní dvě stě tisíc korun. Za to ji nabídl, že diskrétně pomlčí o jejich známosti,“ sdělila k případu tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Žena mu skutečně nakonec požadovanou sumu poslala. Navíc přišla i o další peníze, neboť muž jí z jejího účtu vybral přes třicet tisíc korun, aniž by o tom věděla.

Místo půjčky ženu zfetoval

Podvodníkovi naletěla i 44letá žena z Moravy. „Muž ženu telefonicky kontaktoval a slíbil jí půjčku. „Ta o peníze zřejmě skutečně stála, protože si pro ně přijela až do Mostu. Muž na ni čekal na nádraží a odvezl ji do hotelu,“ popsala další z činů Světláková.
Místo slíbené půjčky však v hotelovém pokoji muž donutil svoji oběť vypít tekutinu s pervitinem a sám si zřejmě také píchl drogu. Poté poškozené odcizil z kabelky peníze a SIM kartu do mobilu.
„Žena po něm požadovala věci navrátit. Muž ji však začal s nožem v ruce vyhrožovat a z pokoje ji vyhodil,“ doplnila Světláková.

Podvodem získal dva domy a byt

Mimo této trestné činnosti se měl muž dopustit v průběhu jara a léta ještě čtyř podvodů.
Začátkem června kontaktoval 42letého muže z Lounska, který nabízel přes inzerát k prodeji nábytek a porcelán. Předstíral, že má o věci zájem, s prodejcem se sešel a předložil mu kupní smlouvu. V té však o nábytku či porcelánu nebyla ani věta. Pachatel totiž předložil muži smlouvu o převodu vlastnictví k nemovitosti, konkrétně obytného domu na Lounsku. Ten v domnění, že se jedná o smlouvu na prodej nábytku a porcelánu, dokument podepsal.

Stejnou fintu uplatnil podvodník v Mostě. Tentokrát o majetek připravil 83letou ženu. Ta si nevšimla, že místo kupní smlouvy na psa, podepisuje smlouvu na svůj dům, stavební parcelu a zahradu. Podvodník tak důchodkyni připravil o majetek v hodnotě 1 400 000 korun.
Ve třetím případě se pachatel pokusil získat byt od muže z Loun. Znovu si svoji oběť našel na inzerát a ve vhodnou chvíli muži podstrčil kupním smlouvu. Muž si však nesrovnalosti všiml a smlouvu odmítl podepsat. Podvodník ho však napadl a odcizil mu občanský průkaz. Ten pak použil k převodu vlastnických práv k bytu na svou osobu. Podle znaleckého posudku způsobil majiteli škodu ve výši 280 tisíc korun.

Má na krku sedm trestných činů

Třiatřicetiletý Mostečan je v tuto chvíli obviněn ze sedmi trestných činů. Hrozí mu až desetileté vězení. V současné době se nachází ve vazbě.