Majitel se rozhodl, že bude postupovat jako lidé, kterým se zatoulá milované zvíře a kteří se nespoléhají jen na policii. Nabízí odměnu tomu, kdo mu poskytne informace, které povedou k nalezení vozidla. Vyplatí mu dvacet tisíc korun.

Dvaadvacetiletý Martin šel ráno do práce. Sportovně upravený vůz Škoda Fabia RS černé barvy (reg. zn.: 6U4 2786) nechal stát hned v první řadě na parkovišti na Severním svahu. Když ale prošel po šichtě ve dvě hodiny odpoledne branou chemičky, auto nikde. „To se mi snad jen zdá, pomyslel jsem si. Pak jsem přes policii zjišťoval, zda ho neodvezla odtahová služba. Jenže ta ho neměla,“ řekl včera okradený řidič Deníku.

Domnívá se, že nabízená odměna může lidi motivovat k pomoci. Informátoři mohou volat na jeho telefonní číslo 736 468 413.

Za Nikky 100 tisíc

Řidič není sám, kdo je ochoten vyplatit odměnu a zveřejnit v tisku své telefonní číslo.

Sto tisíc korun stále nabízí chovatelka Ludmila Jeřábková, která hledá svou záhadně zmizelou fenku Nikky.

Německého ovčáka vlkošedé barvy někdo za podivných okolností odcizil 20. února v areálu kynologického klubu v mosteckých Rudolicích.

„Jakoby se po ní zem slehla,“ sdělila včera Deníku 62letá chovatelka, která pomocí internetu pátrá i v cizině včetně USA. „Obávám se toho nejhoršího. Že Nikky už nežije,“ dodala smutně.

Chystá se jít opět na policii, aby zjistila, jak pokročilo vyšetřování. Žena, dostupná na čísle 602 228 683, vše popisuje na svých webových stránkách www.zdvorakovasadu.wbs.cz.

KRÁDEŽE AUT

V Mostě loni zloději ukradli celkem 94 motorových vozidel. Většinu z nich (89) tvořila osobní auta. Podle policejní zprávy o kriminalitě v roce 2010, kterou má Deník k dispozici a která mapuje místa krádeží, patří k nejohroženějším místům ve městě tyto ulice a lokality: ul. Zdeňka Fibicha, Obránců Míru, Antonína Sochora, parkoviště u bloku 523, okolí fotbalového hřiště v ul. Albrechtická, oblast pod ul. J. Suka a ul. Brněnská. K nejvíce kradeným autům patřily škodovky (38%) a VW (21%). Ze škodovek jsou to Fabie (ukradeno jich bylo 14).

V Litvínově a jeho okolí loni ukradli 27 aut (o dvacet méně než loni).