Nebyli to žádní troškaři, odnést se totiž pokusili téměř 200 litrů pohonných hmot. Měli však smůlu, když lup odváželi, porouchal se jim automobil a přímo na silnici je chytili policisté.

Pachatelé vyrazili původně na lup šrotu. V ulicích se rozhlíželi, kde by nějaký sebrali, když došli pěšky k soukromé firmě u Čepiroh.

„Přelezli plot, obhlédli areál a následně ze zde zaparkovaných jeřábů odčerpali přes dvě stě litů motorové nafty do několika kanistrů, které údajně nalezli,“ popsala krádež tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Protože kanystry byly těžké, tak pachatelé přemýšleli, jak je odvezou. Záhy je napadlo, že by mohli odcizit nedaleko stojící volkswagen a k němu si ještě připojili přívěsný vozík.

Měli však smůlu, cestou domů se jim ukradený vůz porouchal. Mladší z dvojice se proto vydal pro pomoc. Než ji však sehnal, už nebyla potřeba. „Pomoc dvojici dříve poskytli policisté, kteří automobil zkontrolovali a kradenou naftu nalezli,“ doplnila mluvčí.
Oba pachatele policie obvinila z trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. Vyšetřování mladšího muže probíhá na svobodě, starší nastoupil do vězení za jiné majetkové delikty.