Případ se stal před pár dny na sídlišti v Janově. Loupež mají mít na svědomí 29letý muž s o tři roky starší ženou. „Povedená dvojice nejprve stála ve dveří bytu a žádala nájemnici o dva tisíce korun. Pachatelka tvrdila, že jí peníze žena dluží,“ popsala začátek incidentu policejní mluvčí Ludmila Světláková, jak vše začalo.

Obyvatelka bytu však 32letou ženu vůbec neznala, odmítla se s ní proto bavit a chtěla dveře zavřít. „V tu chvíli vsunul muž mezi dveře nohu a společně s ženou vešel do bytu,“ uvedla dále Světláková.

Strhla se potyčka, kdy pachatelé s nájemnicí různě cloumali. „Žena pak v obývacím pokoji našla peněženku se sedmi tisíci korunami a doklady. Vzala ji a oba pachatelé utekli,“ doplnila mluvčí.

Obyvatelka bytu naštěstí nebyla při roztržce zraněna. Dokonce se jí část odcizených peněz vrátila. Policie ihned po incidentu začala po pachatelích pátrat. Podezřelou ženu a muže zadržela hlídka několik hodin po loupeži v bytě u příbuzných. Tady následně objevili i ukradenou peněženku s pěti tisíci korunami a doklady poškozené.

Vyšetřovatel oba pachatele po výslechu obvinil z trestného činu loupeže a porušování domovní svobody. Vyšetřovaní jsou na svobodě. Podle trestního zákona jim v případě uznání viny hrozí až několikaleté vězení.