Policie všechny vraždy objasnila, dva pachatelé již byli odsouzeni. „Třetí muž je na útěku. Je proti němu vedeno stíhání jako proti uprchlému,“ sdělila krajská tisková policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

První loňský mord začali kriminalisté na Mostecku vyšetřovat už 2.ledna. Tragicky skončila divoká hádka manželů vulici K. Marxe vMostě. Pětapadesátiletý muž rozbil svojí odva roky mladší ženě hlavu kladivem, pak byt opustil. Zraněné se ještě podařilo přivolat sousedku, která zalarmovala policii a lékaře. Ženu se však už nepodařilo zachránit, na následky zranění vnemocnici zemřela.

Útočník se po několika hodinách přihlásil sám na policii, zřejmě ho tížilo svědomí. Za svůj čin byl pětapadesátiletý muž loni včervnu odsouzen ke 12letům vězení.

Na dvanáct let za mříže poslal do vězení Krajský soud vÚstí nad Labem též dvaapadesátiletého muže zMostecka, který loni 5.července zabil vHorním Jiřetíně svoji šestatřicetiletou družku. Na svoji přítelkyni zaútočil vhádce, když se hádali oledvinu, kterou těžce nemocnému muži slíbila družka darovat. Ženu útočník probodl třináct centimetrů dlouhým nožem. Usoudu se pachatel hájit tím, že si zbraň žena zabodla do břicha sama, když ho popadla za ruku. Soudkyně mu však neuvěřila. Těžce zraněná žena by totiž jen stěží dokázala nůž odnést přes celý byt do sklepa, kde ho policisté našli, a vrátit se na místočinu.

Se svojí družkou měl vrah devět dětí, žena měla ještě jedno další. Až na jedno znich všechny byly vdětském domově nebo upěstounů. Každému znich má podle rozsudku vrah zaplatit odškodné ve výši 240tisíc korun, stejnou částku soud přiřkl matceoběti.

Spravedlnosti zatím uniká vrah, který zabil 3.listopadu ženu zMostu. Policie se domnívá, že vraždu spáchal její osmačtyřicetiletým manžel Lešek Sobieraj. Po mordu se muž ztratil neznámo kam. Nyní je na útěku. Policisté nevylučují, že by se mohl skrývat vzahraničí, možná usvých příbuzných vPolsku. Policie chce na Sobieraje vydat evrozatykač. Hledaný je 165centimetrů vysoké a hubené postavy, má hnědé oči a šedivé vlasy, které si obarvil nahnědo. Občané, kteří by pohřešovaného spatřili či věděli, kde se zdržuje, policie žádá, aby se ozvali na linku 158, případně zašli na nejbližší policejní služebnu.