Strážníci projížděli na hlídce vpátek po 22.hodině obcí Ornice. Včásti obce vČeských Zlatníkách vareálu bývalého kravína objevili zaparkovaný Ford Escort. Protože místo je známé jako častý cíl zlodějů, zkontrolovali osádku vozu. Nalezli osmatřicetiletou ženu a devětačtyřice­tiletého muže. Oba byli vcelostátní pátrání. Byli podezřelí, že unesli pětiletého chlapce Jana Rokose zTábora. Jednalo se osyna osmatřicetileté ženy. Pátrání po chlapci bylo vyhlášeno 2.8.2007.

Chlapec byl nalezen zavražděný na zadní sedačce vozu. Matka uvedla, že syna zabila, protože ho nechtěla vydat jeho otci, jenž ho získal do péče. Muž a žena budou obviněni zvraždy, uvedla severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Podle ředitele mostecké městské policie Bronislava Schwarze strážníci prováděli pravidelnou kontrolu vobci na základě smlouvy stamním obecním úřadem.

„Strážníci ihned, jak zjistili, že osoby jsou celostátně hledány, přivolali hlídku Policie ČR. Ta prohledala vůz a na zadním sedadle policisté nalezli mrtvého chlapce. Žena se přiznala, že je matkou mrtvého hocha. Prohrála soud osyna sjeho biologickým otcem. Syna proto unesla. Prohlásila, že než aby ho dala otci, raději zabije jeho isebe. Chlapec byl ubodán, ale matka si na život nesáhla. Podle zjištění na místě se dá předpokládat, že matka smužem přespávala několik dnů vautě ismrtvým chlapcem,“ uvedl Schwarz.

Městská policie vMostě letos již zadržela na 120hledaných osob.