Vrah M. B. v jedné z chatek zastřelil předsedu kolonie Aleše S. a jeho ženu Marii. Sám pak spáchal sebevraždu. Jeho komplic J. T. se po pár dnech přihlásil na policii.
 
Z vazební usnesení, které má k dispozici server Lidovky.cz, vyplývá, že za vraždou dvou manželů zřejmě stály nemalé peníze. „Cílem tohoto jednání bylo umožnit získat dosud neustanovené osobě částku ve výši 8 milionů korun,“ píše se v dokumentu, který server cituje. Kriminalisté podle Lidovek nevědí, pro koho měli pachatelé peníze získat, ve hře je tak i varianta vraždy na objednávku.

Vrah M. B. a jeho komplic J. T. se do osady dostali v neděli 7. ledna v deset večer. Na hlavách měli kukly. K chatě se dostali přes sousední pozemek poté, co udělali díru v plotě. Před vchodem zastřelili psa. Oba vnikli do chaty a manžele včetně jejich tří dětí, dvou dcer a staršího syna, svázali. Manželům zalepili oči i ústa. V této chvíli úloha komplice J. T. končí a policie neví, proč z chaty před vraždou utekl.
 
Vrah následně svázané rodiče zastřelil a údajně měl i znásilnit obě dcery. Sám se pak před chatou zastřelil. Syn se z pásky nad ránem dostal a zavolal policii.
 
Podle zjištění serveru Lidovky.cz pomocník vraha žije s přítelkyní a jejím synem v nedalekém Chlumci. Zlomilo se v něm však svědomí a kriminalistům se v pátek 12. ledna kolem druhé hodiny odpoledne přišel sám udat. Momentálně zůstává ve vazbě.