K takové události došlo minulý týden na aquadromu. „Neznámý lapka využil situace, kdy se prodavačka u občerstvení na okamžik otočila a on jí odcizil peněženku s finanční hotovostí," uvedla mluvčí Mostecké policie Ludmila Světláková.

Jiný pachatel úřadoval na Matyldě. Vyhlédl si ženu, která šla do vody a předtím si své věci schovala pod deku. Z ukryté tašky ukradl peněženku s penězi a doklady. „Schovat věci pod deku neznamená, že jsou v bezpečí," podotkla Ludmila Světláková s tím, že v tomto období více než kdy jindy platí pořekadlo: Příležitost dělá zloděje.

Oba případy nyní řeší policisté mosteckých obvodních oddělení. Hmotná škoda dosáhla celkové částky 7 500 korun.

Policie sice v souvislosti s vedry a návalem na koupalištích neeviduje v průběhu léta výrazný nárůst počtu takových krádeží, dva případy v rozmezí pár dnů ji ale vedou k apelování na veřejnost. „Apelujeme na občany, kteří v těchto letních a horkých dnech navštěvují koupaliště a jiné vodní plochy, aby byli více opatrní na své osobní věci, nenosili s sebou zbytečně větší finanční obnosy a doklady a aby si zajistili hlídání svých svršků či tašek v době nepřítomnosti. Jedině tak si mohou ušetřit následné nepříjemné důsledky těchto krádeží," doplnila Světláková.