Své by o tom mohl vyprávět starší muž, který byl nedávno hostem herny Starclub v bývalém nákupním středisku Jalta v Mostě. Přestože nikomu nic nedělal, tak znenadání dostal do obličeje takový kopanec, že musel být sanitkou převezen do nemocnice.

Zaútočil na něj vzteklý lupič, kterému host svojí přítomností nevědomky bránil v loupežném přepadení barmanky.

Případ se stal v mostecké herně v pátek 12. března kolem páté hodiny odpolední. Díky kameře, která je v podniku nainstalovaná, je lupičovo řádění detailně zaznamenáno.

Dvojitý útok

Mladý muž přišel do herny nejprve jako běžný host. „Choval se slušně, nebyl nikterak agresivní,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

V podniku chvíli poseděl, pak bar několikrát opustil, ale po chvíli se zase vrátil. Vyčkával, až odejde poslední zákazník. Toho se však nedočkal. V jednu chvíli mu tak zřejmě došla trpělivost a muže sedícího u stolu těsně u dveří zničehonic brutálně nakopl do obličeje. Chlapík se v šoku chytil za hlavu, to už ale byl pachatel za barem a sápal se na obsluhu. Když žena viděla, co se stalo, tak se instinktivně snažila bránit, strkala před sebe židli. Lupič ji ale přesto napadl. „Udeřil barmanku pěstí, odcizil peníze a zmizel,“ doplnila Světláková. Staršího muže, kterého mladík kopl do obličeje, odvezla rychlá záchranka po napadení na ošetření do nemocnice. Drobné poranění v obličeji utrpěla i barmanka. O loupežném přepadení byla informována policie. Ta zahájila vyšetřování, ale dosud se jí nepodařilo pachatele dopadnout.Nyní požádala o pomoc při pátrání po brutálním lupiči i veřejnost a zveřejnila videozáznam z kamery a popis pachatele.

Popis pachatele

Lupiči bylo kolem 25 let, hovořil plynně česky. Měl štíhlou, asi 175 až 180 centimetrů vysokou postavu. V době incidentu měl na hlavě kšiltovku, modré rifle a černou zimní bundu. Na rukávech bundy byly vyobrazeny tři blíže nezjištěné státní vlajky. „Jakékoliv informace k pachatelovi mohou občané zavolat mostecké policii na telefon 974 438 101 nebo na linku 158,“ doplnila mluvčí Světláková.