„Policisté podezřelého obvinili z trestného činu loupeže a podali návrh na uvalení vazby. Rozhodnutím státního zástupce je však obviněný stíhán na svobodě,“ sdělila včera tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Poprvé zaútočil mladík 11. ledna v osm hodin ráno u mosteckého supermarketu Plus. Za svoji oběť si vybral starší ženu a snažil se jí odcizit kabelku. Žena ji však pevně držela, tak ji pachatel udeřil do hlavy a tašku ji nakonec přeci jen vytrhl.

„Přestože mladíka napadená pronásledovala, muž ji utekl. V parku pak kabelku prohledal,vzal si z ní peníze a zbytek údajně odhodil,“ popsala první případ Světláková.

Podruhé muž zaútočil uplynulou středu. Opět ráno a tentokrát v ulici Jiřího z Poděbrad. Svoji druhou oběť si vybral na chodníku u hotelu Cascade . Chvíli vedle ženy šel, pak se jí pokusil strhnout kabelku z ramene. Narazil však opět na ženu, která se bránila. O tašku se se zlodějem přetahovala, až oba upadli na zem. Poté pachatel poškozenou táhl několik metrů po zemi, až ji opustily síly a kabelku pustila. „Pachatele následně zadržela hlídka městské policie za budovou magistrátu,“ dodala policejní mluvčí.

Mosteckým policistům tento týden ohlásila loupežné přepadení ještě další žena. Ta byla okradena v Růžové ulici u výměníkové stanice. Poškozená uzamykala dveře od objektu a zezadu k ní přistoupila neznámá osoba. Zřejmě ženu nějak omámila, protože upadla do bezvědomí. Když se probrala, tak zjistila, že byla okradena. Neznámý pachatel jí odcizil kabelku. „Policisté hledají svědky, kteří se poblíž místa činu pohybovali a mohli by k napadení podat nějakou informaci, aby se ozvali na linku 158,“ doplnila Světláková. (pro)