V masně ukradl mobil
Mostečtí policisté na základně osobní znalosti odhalili totožnost neznámého pachatele, který v masně ukradl mobilní telefon. Muž měl do prodejny v centru Mostu přijít v okamžiku, kdy v obchodě nikdo nebyl, a prodavačka byla v zadní místnosti. Ta neslyšela, že by do prodejny někdo vstoupil a po nějaké době marně hledala svůj telefon, který měla položený na stolku poblíž prodejního pultu. Zmocnit se ho měl 24letý muž z Mostu, kterému policie sdělila podezření ze spáchání přečinu krádeže. Muž byl již v minulosti za krádež odsouzen. Odcizený mobil nebyl zajištěn.

Vandalové poškodili osobní auta
Dva případy poškozených osobních vozidel šetří litvínovští i mostečtí policisté. V Litvínově kdosi v noci na úterý poškodil kapotu u zaparkovaného auta tovární značky Kia. Poškozený majitel škodu vyčíslil na částku 10 000 korun. V Mostě ve stejnou dobu ve starší zástavbě poblíž centra někdo poškrábal lak u vozidla značky Škoda a způsobil tím škodu za více než sedm tisíc korun. Oba případy policie šetří pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

V prodejně ukradl fén, s lupem utekl
Policisté obvodního oddělení v Litvínově vypátrali muže, který kradl v jednom litvínovském obchodě. Muž ve věku 29 let z Litvínova přišel do prodejny a tam v přední části popadl krabici na prodejním pultu, ve kterém byl vysoušeč vlasů a poté se dal na útěk. Prodavačka za ním vyběhla, lapka se však záhy ztratil mezi domy. Policisté nyní muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže. Už v minulosti kradl a byl odsouzen. Odcizený fén již policisté nezajistili. Lup údajně prodal v restauraci neznámém muži.

Na vesnici si pěstoval konopí
Z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinila mostecká policie 24letého muže z Mostu. Ten měl v jedné obci vypěstovat rostliny konopí, které následně usušil a poté získal 133 gramů sušeného konopí. Následně část ze své produkce měl nabízet ke společnému kouření i k prodeji. Policisté drogu zajistili a odeslali ji na odbornou expertizu, kterou byla zjištěna přítomnost účinné látky. Obviněný Mostečan je stíhán na svobodě a bude-li odsouzen, hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most