Osoby v pátrání
Strážníci městské policie při běžné kontrolní činnosti poznali osoby, které jsou jim známé jako hledané. Z tohoto důvodu je omezili na osobní svobodě a po bezpečnostních kontrolách je předali na příslušná oddělení Policie ČR.
• Šestatřicetiletý muž byl strážníky zadržen v ulici Pionýrů
• Dvaadvacetiletý mladík byl v místním pátrání, protože se vyhýbal předání písemnosti o zákazu řízení.

Poskytnutí první pomoci
Asistenti prevence kriminality provádějí pochůzkovou činnost ve městě, především v sociálně vyloučených a problematických lokalitách. U bloku 93 spatřili bezvládně ležícího muže a okamžitě přispěchali poskytnout první pomoc. To však nebylo možné, protože měl u sebe rozzuřeného psa, který ke svému pánu nechtěl nikoho pustit. Přivolaní strážníci psa odchytili a muž byl sanitkou převezen do nemocnice.

Žena plakala, přejeli jí psa
Ve večerních hodinách na linku 156 oznámila uplakaná žena, že jí neznámé vozidlo zajelo psa, kterého neměla na vodítku. Čivava se pravděpodobně lekla a skočila pod jedoucí vozidlo. Umístění mrtvého zvířete do kafilerního boxu majitelka odmítla.

Měla strach z bývalého přítele
V pozdních nočních hodinách bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od ženy, že byla fyzicky napadena přítelem, se kterým se rozchází. Uplakaná oznamovatelka přivedla strážníky domů, kde se v uzamčeném obývacím pokoji nacházel opilý muž. Útočník měl ženu opakovaně uhodit do obličeje. I přesto, že si stěžovala na bolest nosu, lékařské ošetření odmítla. Bála se, aby útočník znovu nezaútočil na ni nebo na děti, které spaly v dětském pokoji. O devět let starší opilý muž strážníkům otevřel a předložil doklady. Potvrdil, že se s přítelkyní nepohodl, ale popřel, že by ji uhodil. V přítomnosti strážníků muž byt dobrovolně opustil.

Žena prostřednictvím linky 156 žádala strážníky městské policie o vykázání bývalého přítele další den, kdy se domáhal vstupu do bytu a měla strach o sebe a děti.

Bezdomovci
Lidé bez domova. Někdo se bojí o jejich zdravotní stav, jiným jsou zase na obtíž, protože jsou špinaví, zapáchají a vlivem alkoholu jsou v některých případech i agresivní. I přesto, že jim strážníci nabízejí využívat azylové domy, kde by se mohli najíst, umýt nebo obléci do čistého prádla, volí raději život na ulici, protože odmítají jakékoliv pravidla a řád. Občané na ně městskou policii upozorňují, a pokud nejsou zraněni, strážníci je z místa vykazují.

• Devětadvacetiletého muže strážníci probouzeli na lavičce u Prioru. Muž nepotřeboval pomoc a po nezbytných úkonech se odebral domů.
• Strážníci byli na žádost dispečerky záchranné služby vysláni do ulice Kabátnická, kde se měl nacházet opilý muž, který si stěžoval na bolest na hrudi. Šedesátiletý muž je strážníkům znám, v mnohých případech asistují záchranářům při jeho ošetření.
• I několikrát denně zaměstnává strážníky 66letý bezdomovec, který buď leží na chodníku, na zastávce MHD nebo obtěžuje zdravotnický personál. Muž odmítá jakoukoliv sociální pomoc.

Syn vyhodil matku z bytu
Čtyřicetiletá matka si nevěděla rady se svým synem, proto zavolala na pomoc strážníky. Oznámení na tísňovou linku znělo, že jí z bytu vyhodil její psychicky narušený syn, a že stojí před domem společně s pětiletou dcerou. Strážníkům městské policie oznamovatelka na místě sdělila, že syn není pod vlivem alkoholu ani pod jinými návykovými látkami, a nedošlo k žádnému napadení ani není psychicky labilní. Matka se synem má problémy, který neposlouchá, je drzý a vyhazuje jí z bytu. Jelikož se mladík v bytě uzamkl, byla na místo přivolaná hlídka PČR. Před jejím příjezdem synek otevřel a sdělil, že neslyšel, protože měl na uších sluchátka.

Dítě z vozu vyprostili strážníci
Strážníky městské policie vyslal dozorčí útvaru k prodejně v prodejně Pod Šibeníkem, kde se oznamovatelce technickou závadou ve vozidle uzamklo dítě. Strážníci ženě otevřeli vozidlo a dítě zajistili. Žena strážníkům poděkovala.

Domáhali se vstupu
Na linku 156 zavolala obyvatelka domu v ulici Brněnská, že ji na dveře bouchají dvě neznámé osoby, které chtějí pustit dovnitř. Strážníci městské policie při vstupu do domu poznali jim známé narkomany, vůči kterým provedli nezbytné úkony. Protože se nenacházely v pátrání, byly z místa vykázány.

O dvě hodiny později bylo na linku 156 přijato obdobné oznámení. Na zvonky domu bloku 607 zvonil opilý muž, který se chtěl dostat dovnitř. Čtyřicetiletý muž nebyl schopen chůze, měl tržnou ránu pod okem, z tohoto důvodu byl sanitkou převezen do nemocnice na ošetření.

Ležela v příkopu
Oznamovatel na linku 156 upozornil, že u kruhového objezdu u výjezdu z města směrem na Prahu leží v příkopu nějaká žena. Strážníci městské policie zajistili 33letou ženu, která dle jejího sdělení vystoupila z vozidla a jde do Chanova.

Klíče od vozidla vzal bez svolení matky
V pozdních nočních hodinách bylo přijato telefonické oznámení, že u restaurace Mamut jsou v zaparkovaném vozidle nějaké osoby, které svítí baterkami. Strážníci městské policie na místě zajistili tříčlennou skupinu chlapců ve věku 17 a 18 let. Sedmnáctiletý chlapec vzal bez dovolení matky klíče od vozidla, kde si společně s kamarády chtěli povídat. Strážníci mladíka předali matce.

Na sedmičlennou skupinu vysedávající ve sklepních prostorách domu v ulici Okružní, upozornil městskou policii obyvatel domu. Do domu kamarády pustil jeden z chlapců, který v domě bydlí. Mysleli si, že volný čas budou trávit ve sklepě. Ještě než strážníci školou povinnou mládež z domu vykázali, v jejich přítomnosti si uklidila nepořádek, který udělala. Čtrnáctiletou dívku strážníci předali zákonným zástupcům.

Dopravní nehoda
Projíždějící řidič upozornil na dopravní nehodu, při níž vozidlo na střeše zablokovalo průjezd tramvaje. Dozorčí útvaru městské policie přivolal hlídku dopravní policie a informoval dispečera dopravních podniků.

Odmítal se prokázat
Dozorčí útvaru městské policie vyslal hlídku do ulice Talicha, kde měla tříčlenná skupina poškozovat zaparkovaná vozidla. Strážníci na místě zajistili dva muže a ženu, vůči kterým provedli nezbytné úkony. Jelikož jeden z mužů se odmítl prokázat, nedbal výzvy a měl v úmyslu lahví od alkoholu strážníka napadnout. Okamžitě byl útok odvrácen a dotyčný spoután. Bližší kontrolou se ukázalo, že ukopl zrcátka u dvou zaparkovaných vozidel.

S cizím mužem ve svém bytě
V pozdních nočních hodinách byli strážníci městské policie vysláni do ulice K. H. Borovského, kde v bytě oznamovatele se nacházel cizí nezvaný muž, který vykopl dveře. Oznamovatel dovedl ke svému bytu strážníky, kteří zadrželi 29letého muže a provedli nezbytné úkony. Událost byla předána Policii ČR.

Kradená registrační značka
Šestačtyřicetiletý muž odnesl na služebnu městské policie registrační značku, kterou spatřil, když projížděl ulicí Žatecká. Bližší kontrolou se ukázalo, že je kradená, proto společně s úředním záznamem byla předána Policii ČR.

Zdroj: Ilona Kozlová, Městská policie Most, úterý 1. března