Někteří obžalovaní nepřišli

Proces začal u krajského soudu tento týden. Na hlavní líčení se dostavilo jen 11 obviněných. Předsedkyně trestního senátu Jana Kurešová z procesu vyloučila do samostatného projednávání čtyři obviněné, protože si nepřevzali obsílku, nebo se vyhýbali příchodu k soudu.

Šéf gangu už sedí v německém vězení

Po zahájení procesu státní zástupkyně četla obžalobu dvacet minut, byla totiž značně rozsáhlá. Obvinění podle ní měli krást auta – hlavně značky Volkswagen - v Německu v průběhu roku 2005 a převážet je do Čech. Zde byly vozy předávány dalším osobám, které se nepodařilo odhalit. Komplici automobily většinou rozebrali na náhradní díly a ty prodali. Některé vozy při převozu z Německa do Čech přes zelenou hranici zapadly v mokré půdě a byly později nalezeny policií.

Hlavním zlodějem a šéfem gangu byl 35letý Leoš Pokorný, který se náhodně v SRN zaměřil na určité auto a to vždy sám ukradl. Ostatní se starali o krytí a převoz odcizeného vozu do Čech. Pokorný byl za krádeže již odsouzen v Německu a je v německém vězení.

Policejní spolupráce

Gang byl odhalen týmovou prací českých a německých policistů. Spolupráce mezi kriminalisty v obou zemích vedla nakonec k rozbití gangu a identifikaci jednotlivých podezřelých osob.