Loupež se v ulicích Mostu stala již v únoru. Deník se však o ní dozvěděl od občanů města až v těchto dnech, kdy se příběh začal mezi lidmi šířit jako lavina se spoustou různých fám o tom, jak byl pachatel brutální a ženu zabil.

Policie na dotaz Deníku včera skutečně potvrdila, že se přepadení v Mostě, na jehož konci je smrt starší ženy odehrálo. „Následná pitva zesnulé však nepotvrdila příčinnou souvislost mezi přepadením a smrtí,“ uvedla mluvčí mostecké policie Alena Bartošová. Přeloženo do „normální“ řeči – lupič stařence nezpůsobil zranění, na které by zemřela.

Co se vlastně stalo?

Podle policie pachatel ženu přepadl 6. února odpoledne ve Skupově ulici, když šla na nákup nebo z nákupu. Pokusil se jí vytrhnout tašku z ruky. Důchodkyně zřejmě nechtěla kabelku pustit. Lupič se s ní přetahoval tak dlouho, až žena ztratila rovnováhu a upadla. Zloděj si paradoxně nakonec nic neodnesl. „Pádem si však poškozená způsobila zranění, se kterým byla převezena do nemocnice,“ uvedla Bartošová. Mezi lidmi se hovoří o tom, že si snad seniorka zranila vážně kyčel, to však policie nepotvrdila. Z nemocničního lůžka se důchodkyně každopádně domů už nevrátila. Asi po měsíci od osudného přepadení zemřela.

Policie na objasnění případu neustále pracuje. Pachatele se kriminalistům dosud bohužel dopadnout nepodařilo. Mezi Mostečany se hovoří o tom, že by lupičem měla být snad starší žena. Policie se ale nechce k vyšetřování v tomto směru zatím nikterak podrobněji vyjadřovat. „Vyšetřování případu stále probíhá,“ řekla pouze Bartošová.

Na Mostecku se loni stalo podle policejních statistik 104 loupeží. Jednalo se právě většinou o pouliční přepadení, když pachatelé okradli své oběti o tašky, peněženky či mobily, a přitom jim nějak ublížili. Pod trestným činem loupeže jsou ve statistikách ale samozřejmě evidované i velké případy přepadených benzinek či heren.

Podobný smutný případ jako výše zmiňovaný z Mostu se 28. ledna odehrál i v Lounech. Tady se stala obětí pouličních lupičů 76letá důchodkyně. Také tuto ženu pachatelé chytili za tašky a ona při přetahování o věci upadla, zranila si ramena, nohy a hlavu a skončila v nemocnici. Vzhledem k jejímu vyššímu věku se měly na lůžku k původním zraněním přidat vážné zdravotní komplikace.

V tomto případě se kriminalistům podařilo pachatele nakonec chytit. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že jimi jsou vlastně ještě děti – dva 15letý a jeden 14letý chlapec.

Mladí zloději měli na svědomí přepadení celkem dvou žen, mimo 76leté důchodkyně ještě 84leté seniorky. Této ženě se naštěstí při útoku nic nestalo.