Těžce zraněného ho našel příbuzný a okamžitě zavolal záchranku. Lékař však umírajícímu už bohužel nedokázal pomoci.

„Přivolaný lékař se pokusil muže oživit. Ten však na následky střelného zranění na místě zemřel,“ řekla v pondělí mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Zbrojní arzenál

Tragédie se stala v neděli kolem 13. hodiny. Muž se podle policie zabil vlastní pistolí. „Další legálně držené zbraně našli policisté v jeho firmě. Zároveň tady objevili i 4 průmyslové rozbušky, které zajistil na místo přivolaný pyrotechnik,“ uvedla dále Světláková.

K objasnění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva těla zesnulého, která se uskuteční tento týden. Proč si podnikatel vzal život, policisté zjišťují.
Podle lidí, kteří dotyčného znali, se muž zřejmě rozhodl pro sebevraždu kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu. Měl být údajně dlouhodobě nemocný. Pro tuto variantu by svědčil i fakt, že jeho prodejna se zlatem již několik měsíců nefunguje, na dveřích visí vybledlá cedule s nápisem: Pro nemoc zavřeno.

Sebevrahové s pistolemi

Přestože smrt zastřelením není až tak obvyklým způsobem, který si sebevrahové volí k odchodu z tohoto světa, na Mostecku se v krátké době jedná možná už o třetí případ. Devětadvacátého března si v Mostě vpálil kulku do hlavy 26letý muž. Specifické bylo místo, kde si mladík život vzal. Zastřelil se totiž na hřišti bývalé 9. základní školy, blízko sídla Vysoké školy finanční a správní.

Výstřel z pistole zabil 6. března též 35letého muže, kterého v kaluži krve nalezly policejní hlídky na chodbě paneláku v Čapkově ulici v Litvínově. V tomto případě ale kriminalisté zatím nevědí, zda se jednalo o sebevraždu nebo neštěstí při manipulaci s nabitou zbraní. Od začátku roku si na Mostecku vzalo život už 6 lidí – 4 muži a 2 ženy. Dalších 6 osob (4 muži a 2 ženy) se o sebevraždu pokusilo, ale naštěstí jim nevyšla. Muži podle dlouhodobých statistik nejčastěji k odchodu z tohoto světa volí oběšení nebo skok z výšky. Ženy se většinou uchylují k práškům.