Mladý muž chodil krást v noci do centra města. Vybílil tři škodovky a jednoho opla. „Vzal fotoaparát, cigarety, peníze, nářadí, cédéčka, ale též třeba diář nebo česko – německý slovník,“ vyjmenovala mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková, co vše zlodějíček ukradl. V jednom případě ho vyrušil alarm, páté vozidlo se mu stalo osudné. „V autě seděl a hledal kořist. Když viděl přijíždět policejní hlídku, tak chtěl utéct, ale nepodařilo se mu to,“ podotkla Světláková.

Lapku chytila hlídka u mosteckého magistrátu. Ukradené věci ale majitelé aut už zpět nedostali. „Pachatel měl u sebe jen odcizený slovník. Vše ostatní stačil prodat,“ vysvětlila Světláková.

Mladý poberta nemá na svědomí jen pět vykradených aut, ale činil se i v jednom mosteckém supermarketu. „Vybavil se objemnou taškou, do které ukryl LCD televizi a dva DVD přehrávače. Nakonec se však zalekl jednoho ze zákazníků a od krádeže upustil,“ doplnila Světláková.

Policejní komisař 27letého muže v těchto dnech obvinil z trestného činu krádeže vloupání a poškození cizí věci. Napáchal totiž škody za více než 25 tisíc korun. Stíhán je na svobodě.