Rvačka se strhla v hospodě údajně poté, co vietnamská servírka odmítla mužům nalít další alkohol. O případu informovala městská policie, kterou přivolali do restaurace na pomoc hosté.

Incident se odehrál 31. července mezi devátou a desátou hodinou večerní v baru Práce v ulici Moskevská. Šestice radikálů tady měla podle strážníků společně popíjet. Když jim Vietnamka nechtěla nalít další rundu z důvodu, že už mají dost, tak je to rozlítilo. Barmance údajně začali nadávat a vyhrožovat. Poté, co se jí zastali její dva vietnamští známí, tak došlo na i pěsti. „Devětadvacetiletý muž měl jednoho z Vietnamců udeřit popelníkem do hlavy,“ konkretizovala mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová.

Co se konkrétně v baru a následně před ní vlastně dělo, v tuto chvíli ale není jasné. Když na místo dorazili strážníci, tak našli venku u knihovny ležet v bezvědomí jednoho z údajných útočníků a nad ním stál Vietnamce s hlavou rozraženou od popelníku. „Oba muži byli převezeni na ošetření do nemocnice,“ doplnila Kozlová. Další dva účastníky bitky strážníci chytili u bloku 509.

Konflikt nyní vyšetřuje státní policie, která hledá případné svědky. „Žádáme občany, kteří by se k incidentu v baru Práce a následně před ním, mohli vyjádřit, aby se ozvali na linku 158,“ sdělila mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.