Muži se měli společně podílet na výrobě pervitinu a jeho šíření narkomanům. Tepličan pak marihuanu nejen schovával, ale i pěstoval a distribuoval.

Do vazby nyní putoval devětatřicetiletý muž. Právě ten pervitin v zahradním altánu vyráběl a pak ho předával pětatřicetiletému dealerovi. I ten už je za mřížemi.

Droga samozřejmě za tučný obnos končila u narkomanů. „Kriminalisté nejstaršího z mužů viní z toho, že v nejméně třech desítkách případů pervitin obstaral a potom prodal nebo poskytl někomu jinému. Distribuce se týkala loňského roku a letošních prvních tří měsíců," informovala tisková mluvčí mosteckých policistů Alena Bartošová. Vyšetřováním vyšlo zatím najevo, že pervitin vyrobil celkem dvanáctkrát.

Hlavního aktéra celé kauzy dopadla zásahová jednotka přímo v altánu. Teď se zpovídá ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. „Při prohlídce zahradního domku policisté kromě laboratoře našli i pytel s marihuanou. K té se ale obviněný neměl, ta podle všeho patřila osmadvacetiletému muži z Teplicka. Policejní komisař ho obvinil ze stejného přečinu. Marihuanu měl totiž vypěstovat a usušit," doplnila Bartošová.

Trestu neunikne ani pětatřicetiletý dealer. Pervitin prodával hned několika osobám nejméně v devadesáti případech. Kvůli tomu si muž vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Tomuto hříšníkovi ale přibylo i další obvinění. Přestože má až do března příštího roku zakázáno řídit, přistihli ho policisté za volantem. Tím si tedy vysloužil i obvinění ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Kriminalisté na případu výroby a distribuce drog dále pracují.