Huseinimu hrozí vysoký trest - 2 až 10 let ve vězení. Už loni totiž za drogové delikty vyfasoval podmínku.

Obžalovaný přiznal, že pervitin mladým útěkářkám z polepšovny, které potkal náhodou u mostecké nemocnice, skutečně dal. Vysvětlil to tím, že se mu jedna ze slečen líbila. „Chtěl jsem si s ní užít jízdu, protože pervitin je lepší brát alespoň ve dvou. Doufal jsem, že později budeme mít i sex,“ řekl. Drogu si obě slečny měly vzít dobrovolně na chodbě a toaletě nemocnice. Na postelové radovánky nakonec nedošlo.

Chtěl sex

Mladší z dívek před soudem líčila setkání s Irijanem jako setkání se sexuálním násilníkem. Tvrdila, že už od začátku mu šlo jen o to jedno. Její kamarádka mu za pervitin musela ukázat prsa. Pak měl obžalovaný teenagerkám nabízet 20 tisíc za to, že se s ním vyspí, což odmítly.
Dívka při výpovědi dále uvedla, že drogu zprvu nechtěla, ale Huseini jí vyhrožoval. „Když si nedám pervitin, tak mě prý zabije. Taky říkal, že je úchylák a sahal mi mezi nohy,“ zopakovala slova obžalovaného. V jeden moment měl prý dokonce Irijan vytáhnout z kalhot penis a křičet, že ho má 24 centimetrů dlouhý a že ji roztrhne.

Ve svých výhrůžkách a sexuálním nátlaku údajně nepřestal, ani když si nakonec drogu šňupla. To už byla s obžalovaným na chodbě nemocnice sama, její kamarádka zmizela neznámo kam.

Lest s otcem

„Říkal, že pojedeme k němu domů. Pak tvrdil, že mě prodá za 50 tisíc jako prostitutku na trasu. Já se ho bála. Napadlo mě, že mu řeknu, že můj táta taky prodává holky a že se s ním musí na všem domluvit. On mi uvěřil. Jeli jsem taxíkem k mé babičce. Mezitím, co on na mě čekal v autě, já se babičce se vším svěřila a ona zavolala policii,“ vylíčila, jak vše dopadlo, svědkyně.

Huseini tvrdí, že dívka lže. Žádný sexuální nátlak prý na ni nečinil, ani jí nevyhrožoval. Jen jí a její kamarádce dal pervitin, čehož teď lituje. „Byla to chyba,“ zhodnotil své jednání.

Další drogy

Huseini je mimo poskytování pervitinu mladistvým obviněn též z rozsáhlého prodeje drog dvěma dospělým lidem. Od začátku loňského roku do února 2011 měl 40krát zdarma či za dvě stě až tři sta korun ve svém mosteckém bytě v ulici Budovatelů dát pervitin 25leté ženě a jejímu známému.
K tomuto skutku se přiznal jen částečně. Drogy prý skutečně narkomanům obstarával, ale v podstatně méně případech, asi jen desetkrát. Důrazně popřel, že by pervitin někdy prodával.

„Vzal jsem si od nich peníze, za které jsem drogu pak koupil, nebo jim to dal zadarmo. Občas totiž oni dali zase zadarmo pervitin mně,“ vysvětlil podivné feťácké kšefty.

Rozsudek soud včera nevynesl. Hlavní líčení bude pokračovat ve středu, kdy by po výslechu dalších svědků mohl padnout konečný verdikt. Obžalovaný Huseini je v současné době ve vazbě.