Proti osvobozujícímu verdiktu mosteckého okresního soudu se odvolal státní zástupce. "Co se týče odvolání ve věci pana Schwarze, tak toto bylo zamítnuto," potvrdila mluvčí krajského soudu Lenka Lasovská.

Schwarz řekl, že cítí úlevu. "Jsem rád, že tahle věc po devíti letech končí. Rozsudek krajského soudu je pravomocný," řekl Schwarz.

Byl obžalován kvůli tomu, že v lednu 2006 coby vedoucí obvodního policejního oddělení v Mostě údajně vnikl do mosteckého bytu, kde policie posléze objevila přístroj na výrobu drog. Údajně nechal přítomné spoutat a bez povolení byt prohledal. Několik svědků vypovědělo, že je policisté donutili lehnout si na zem a mířili na ně zbraní.

"Pro mě a pro všechny slušné a pracovité policisty je to signál, že se nemají bát pracovat a dělat přesně podle zákona, jak jsem to dělal já, a věřit ve spravedlnost soudu," komentoval už dříve rozhodnutí soudu Schwarz s tím, že podle soudu proběhl zásah podle zákona. "Zachoval bych se i dnes stejně," doplnil Schwarz.

Za celým případem podle něj stála politická rivalita. Obviněn byl až v době, kdy od události uběhly čtyři roky. Okresní soud v Mostě už Schwarze jednou obžaloby zprostil. Odvolací soud poprvé rozsudek zrušil a vrátil kauzu k dalšímu projednání. Loni v dubnu mostecký soud rozhodnul stejně a Schwarze osvobodil.