Domácí bitka se podle podané obžaloby odehrála letos v březnu v Havrani na Mostecku. Dvojice se nejdříve hádala, muž se pak rozhodl vyřešit spor „ručně“. Popadl kuchyňský nůž, napřáhl se s ním a vyhrožoval družce smrtí. Žena se ale nezalekla, sebrala láhev od piva a „břinkla“ s ní svého přítele po hlavě. Pak ho udala policii.

Obžalovaný včera u soudu odmítl vypovídat. Soudkyně tedy přečetla jeho výpověď, kterou učinil na policii. Zde se k činu doznal.
Následně chtěla soudkyně vyslechnout jako svědkyni poškozenou ženu. Ta se však rozhodla, že bude mít raději svého druha doma než za mřížemi a vzala přímo v soudní síni souhlas s jeho trestním stíháním zpět.

„On muž začal chodit k psycholožce a už je to s ním teď doma lepší. Ani už nepije. Kdyby se mnou druh nežil, tak bych na tom byla finančně bita,“ zdůvodnila žena své rozhodnutí.

Soudkyně proto musela trestní stíhání proti obžalovanému zastavit. Než ho však propustila ze soudní síně, tak mu ještě promluvila „do duše“.
„Upozorňuji vás, že pokud se ke své družce budete chovat násilným způsobem, mlátit ji, rozbíjet doma okna, tak můžete být vzat do vazby. Víte, že již jste byl jednou za své jednání odsouzen. Jestliže máte nějaké neshody, tak se s partnerkou raději rozejděte. Pokud máte problémy s alkoholem, měl bystě uvažovat o léčení,“ řekla.

Muž slíbil, že už bude „sekat dobrotu“. Dokonce se zajímal o to, zda může i nadále navštěvovat psychologická sezení.