S odcizenou fábií vjel do bažiny v prostoru skrývky nad Velebudicemi a nechal ji potopit. Vůz objevili při běžné večerní prohlídce svého rajonu policisté z Obrnic. Část z fabie totiž trčela nad vodu.

„Vozidlo bylo přední částí zabořeno do bažiny. K vytažení automobilu si policisté přizvali hasiče,“ informovala tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Těm se však na poprvé automobil nepodařilo z bahna vyprostit.

Policisté proto uvažovali, že se škodovku pokusí z vody dostat za pomoci vrtulníku. Nakonec ale opět zalarmovali hasiče, kteří vůz přeci jen na pevnou zem nakonec v pondělí krátce před polednem dostali.

„Bylo to obtížné, protože terén byl promáčený. Nejdříve hasiči táhli automobil na lanech ručně, posléze za pomoci těžké techniky. Celkem museli vozidlo odtáhnout asi čtyři sta metrů, než ho dostali na pevnou půdu,“ popsal včerejší zásah jeden z hasičů.

Prohlídkou na místě policisté zjistili, že automobil je na četných místech poškozen a odcizen byl v březnu na Lounsku.

Našli další vozidla

Policisté na Mostecku nalezli o víkendu celkem čtyři opuštěná motorová vozidla. Jak se ukázalo, ve všech případech šlo o kradené automobily. V Mostě našla hlídka odstavený VW Passat, který zloděj ukradl v polovině dubna v Praze.

Další odcizený vůz nalezli obrničtí policisté za tmy u sadů u obce Chrámce. Vozidlo stálo na silnici opuštěné a odemčené. Neznámý pachatel ho odcizil v pátek na Chomutovsku. Tam zmizelo také další auto, které se objevilo u Louky na Litvínovsku. Z vozidla nebylo nic odcizeno, ale vnitřek napovídal o násilném nastartování. Čtvrté vozidlo našli muži zákona nad Velebudicemi.