Co si toho musel chuděra prožít! Nejdříve vloni v listopadu našel náhodný chodec v křoví igelitku se ztýraným a vážně zraněným štěnětem. To se nepochopitelně vrátilo rozhodnutím úřadů původnímu majiteli, od kterého ho následně majiteli po dvou měsících definitivně úředníci odebrali. Znovu zuboženého – vyhladovělého a se zanedbanou pooperační péčí. „Chovatel“ se zvířetem nešel ke zvěrolékaři, aby mu vyndal dlahu ze zraněné nohy. „Pes má v důsledku toho nyní trvalé následky a kulhá. Šetřením policie bylo zjištěno, že podezřelý na místě veřejně přístupném v závěru loňského roku svého psa týral. V práci, kam setra občas vodil, se k němu zrovna přátelsky nechoval. Bezdůvodně do psa kopal a omezoval i jeho výživu,“ uvedla včera mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Pes byl kvůli nedostatku jídla podvyživený a trpěl atrofií svalů. V lednu vážil jen 12 kilo, zatímco jeho sourozenci v jiných podmínkách měli více než dvakrát tolik.

Zlé časy ale snad pro Badyho skončily. „Pejsek se má čile k světu, mám ho již měsíc a už si ho nechám. Za tu dobu, co je u mě, přibral čtyři kila. Je veselý, běhá, ale začíná být trochu rozmazlený,“ řekla včera s úsměvem ošetřující zvěrolékařka Petra Huňáčková.

Oplétačky bude mít nyní mladý tyran. „Policisty mu bylo sděleno ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu týrání zvířat a zanedbání péče o zvíře z nedbalosti,“ dodala policejní mluvčí.

CO MÁ SETR BADY ZA SEBOU
Listopad 2010 – Téměř k smrti utýrané pětiměsíční štěně irského setra našel náhodný kolemjdoucí v Tylově ulici v Litvínově, když zaslechl z křoví bolestivé kňučení.
Prosinec 2010 – Stav štěněte se zlepšil, je vráceno původnímu majiteli
Únor 2011 – Podvyživené 13kilové štěně je chovateli odebráno, zanedbal i pooperační péči
Březen 2011 – Pes se úspěšně zotavuje