Z obchodu v Olbernhau se jim podařilo odcizit hned sedm přístrojů. Z lupu se ale radovali jen několik málo hodin. Tipec jim zatnuli čeští policisté.

Na zlodějskou výpravu se vydala trojice ve čtvrtek. V obchodě měli krást kolem 20. hodiny.

„Zloději odcizili televize za 25 tisíc korun. Bez povšimnutí se jim je podařilo pronést ven z prodejny, naložit do peugeotu a zamířit domů zpět do Čech,“ informovala mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Pracovníci obchodu krádež záhy odhalili a vyrozuměli německou policii. Ta informovala mostecké policisty a dala jim též tip na zloděje.

„Po podezřelém autě začaly okamžitě pátrat v regionu hlídky. Nakonec peugeot i s celou posádkou objevily krátce před 23. hodinou u nádraží v Litvínově. V autě byly též krabice s LCD televizory,“ uvedla dále mluvčí.

Zlodějíčci putovali na policejní služebnu. Tady při výslechu uvedli, že kradené zboří chtěli prodat a kupce hledali mezi náhodnými lidmi na ulici. Nikdo se prý k výhodné koupi ale zlákat nenechal.

Policisté nicméně v autě objevili ale jen 4 kradené televize. Tři chyběly. „Kde skončily, pachatelé nesdělili,“ dodala Světláková.

Dva mladí muži a žena nyní čelí obvinění z přečinu krádeže. V případě uznání viny jim hrozí až dvouletý trest.