Podle obžaloby k prvnímu zlodějskému útoku došlo v lednu 2011 v Chomutově. Pavel Schuller a Milan Roudný měli ukrást přes 60 fotovoltaických (solárních) panelů. Roudný měl přelézt betonové oplocení vysoké 2,2 metru a uvnitř chomutovských železáren demontoval panely. Přes plot je podával Schullerovi. Ten je uložil do dodávky, odvezl a prodal. Oba způsobili škodu 812 700 Kč.

Poslední čtyřiadvacátý útok na solární panely měl na svědomí podle obžaloby Petr Fiala a Lukáš Hrubý. V polovině května 2011 v Mostě Vtelně ukradli solární panely, k čemuž je navedl Lubomír Boroš, na jehož objednávku kradli. Po přestřižení drátěného oplocení naložili jenom 9 panelů, protože byly příliš velké, na vůz Škoda Pick up. Protože šlo o velmi hubenou kořist, panely odvezli k Davidovi Petrášovi a ten je prodal. Majiteli způsobili škodu 101 tisíc korun a poškození oplocení za 3000 Kč.

Pro zloděje fotovoltaických (solárních) panelů byla cena drahé kořisti jen velmi malá. Mezi sebou si prodávali jeden panel například za 2000 Kč a konečnému zákazníkovi za 4500 Kč.

Schiller je obviněn, že v rámci čtyř útoků způsobil škodu přes 1,2 milionu a v dalších deseti případech jako spolupachatel se podílel na škodě přes 2,8 milionů Kč.

Telefonní svědek

Policie při domovních prohlídkách našla u Schullera mobil, ve kterém byly grafické soubory s výrobními čísly fotovoltaických panelů a měničů. V mobilu Pavla Korezicha našli policisté stejné typy grafických souborů.

Policie obdržela povolení k zjištění údajů o telekomunikačním provozu obviněných Schullera, Chládka, Borise, Kouby a Fialy. V místě krádeží nebo v bezprostředním okolí těchto objektů byl zjištěn telekomunikační provoz obviněných v době, kdy docházelo ke krádežím panelů.

Přiletěl i vrtulník

Schiller a spol. mohou být pyšní, že policii stálo za to, aby kvůli nim zvedla 16. března 2011 vrtulník a nechala ho proletět nad objekty solárních elektráren a také nad bydlištěm Schullera, kde na dvoře byl zahlédnut a také pilně vyfotografován větší počet složených solárních panelů. Kromě toho policie provedla i řadu odposlechů vytipovaných mužů, mezi nimi i Schullera a odposlechli povídání mezi nimi, jak dále pilně krást.

Do zastavárny

Že zastavárny jsou pračky ukradených věcí, je jasné. Ale, že by se v zastavárně prodávaly i solární panely, to přece jenom je poněkud unikátní zjištění. Ale stalo se tak.

Pan Radek H. koupil 9 solárních čili fotovoltaických panelů od Petráše za 4500 korun, ačkoliv jejich cena byla téměř 66 tisíc korun. Zastavárník se nakonec s nimi musel, za asistence policie rozloučit.

Bude na teplickém okresním soudu, zda prokáže, že se krádeží muži z Litvínova, a jeden z Meziboří, dopustili.