Lupič šel do vazby, ukradl 500 korun
Okresní soudce poslal do vazby 41letého muže z obce na Litvínovsku. Toho minulý týden mostecká policie obvinila ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Podle kriminalistů měl obviněný muž začátkem listopadu v podvečerních hodinách v litvínovské ulici Koněvova v prostoru garáží přistoupit k poškozenému Mostečanovi, kterému sáhl do zadní kapsy kalhot v úmyslu odcizit mu peněženku. Poškozený se bránil a s obviněným se začal o peněženku přetahovat a při tom vyinkasoval ránu do nosu. Nakonec se mu lupiči podařilo peněženku z kapsy vytáhnout a odcizil z ní 500 korun. Peněženku poté hodil na zem a z místa utekl. Ke zranění napadeného nedošlo. Obviněný muž odcizené peníze vzápětí ztratil. Policejní vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k vazebnímu stíhání.

Lapka v noci na ulici připravil ženu o kabelku
Neznámý pachatel okradl v Litvínově postarší ženu. Ta šla o víkendu v pozdně noční době ulicí PKH v Litvínově, když k ní nečekaně přišel zezadu neznámý muž, který jí z ramene strhl kabelku a poté se dal na útěk směrem ke Koldomu. Poškozená ho sice pronásledovala, ale nakonec jí lapka zmizel z dohledu. Okradená tak přišla o finanční hotovost, osobní doklady, klíče a brýle, vše v celkové hodnotě 4 600 korun. Případ krádeže na osobě nyní vyšetřují litvínovští policisté.

Na ulici chtěl okrást staršího muže, strážníci ho vypátrali
Na policejním oddělení skončil muž, který se minulý týden odpoledne u pošty v Mostě pokusil okrást staršího muže. Ten šel z mostecké pošty po chodníku ulicí Moskevská, když se k němu přidal neznámý mladík, který měl přes hlavu kapuci a chtěl vědět, kolik je hodin. Když se oslovený podíval na hodinky, tak mu neznámý chtěl vytrhnout z ruky tašku. Tu však měl poškozený obtočenou kolem zápěstí. Lapka neuspěl a z místa odešel. Incidentu si všimli náhodní svědci, kteří přivolali okamžitě policii. Hlídka strážníků pak podezřelého vypátrala v autobusu MHD. Policie v Mostě 19letému mladíkovi z Kladna sdělila podezření ze spáchání přečinu pokusu krádeže.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 7. listopadu