„Muž sdělil, že se léčí na psychiatrii, léky neužívá a chce zemřít. Sanitka muže převezla do nemocnice," uvedla včera mluvčí strážníků Ilona Kozlová. S nešťastníkem se muži zákona viděli znovu o hodinu později. „K nemocničnímu personálu se choval agresivně a odmítal vyšetření," dodala mluvčí.

Sebevraždu předávkováním inzulínem chtěl spáchat v pondělí v podvečer mladý cukrovkář. Úmyslně si píchnul více než šestinásobnou dávku inzulínu. Život mu zachránili státní policisté. Informovala o tom agentura JV PRESS. Pomocí mobilního telefonu se mladého cukrovkáře podařilo vypátrat policistům z oddělení hlídkové služby poblíž mosteckého jezera Matylda, a to do deseti minut po ohlášení skutku. Ti mladíka objevili u silnice I/13 ve směru na Chomutov v době, kdy se už cukrovkáři začalo dělat nevolno. Policisté předali mladého muže přivolané zdravotnické záchranné službě, která ho převezla do nemocnice. Policisté z mosteckého oddělení hlídkové služby jen za poslední dva týdny byli minimálně ve čtyřech případech zachránili Mostečany, kteří chtěli ukončit své životy.

Dalšího muže zachránili policisté z Hamru. Muž z neznámých důvodů snědl 30 tablet léku RIVOTRIL a zapil je šesti litry vína a přišel to sdělit obvodním policistům v Hamru na služebnu. Policisté po zjištění, že je skutečně pod vlivem omamných a psychotropních látek přivolali posádku zdravotnické záchranné služby s lékařem. Ten na místě zjistil, že muž je pod vlivem léků a je malátný. Muž skončil v nemocnici.