Mladičký hoch drobné postavy, který žije na Mostecku, má na svědomí 4 loupeže přímo v Mostě a jednu ve vlaku v Praze. V Mostě přepadl prodavačku v trafice U Barona v Ševčíkově ulici a vietnamskou večerku ve Dvořákově ulici. Dvakrát zaútočil na lidi jdoucí venku. Jednou chtěl peníze po milenecké dvojici na zastávce U Krymu, podruhé vyskočil z křoví na ženu u 3. základní školy, která šla zrovna z nákupu. Naposledy vytasil pistoli na slečnu v kupé vlaku, který zastavil na nádraží v Praze–Smíchově.

Mladík měl při přepadeních většinou na hlavě kuklu, aby ho dotyční nepoznali, a hrozil jim „plynovkou“. Přestože žádné ze své oběti neublížil, všichni byli z jeho útoku v šoku.

„Do prodejny najednou vstoupil muž s kuklou. Já jsem si myslela, že je to nějaká sranda. On ale vytáhl pistoli a říkal: To není legrace, dej mi dva tisíce korun.

Tak jsem mu hodila patnáct set. Pak odešel,“ popsala přepadení prodavačka z trafiky U Barona. Žena po útoku okamžitě volala majitele prodejny. Ten po příjezdu našel svoji zaměstnankyni uplakanou a třesoucí se po celém těle.

Šok si z přepadení odnesla i mladá žena, na kterou student zaútočil na ulici u 3. základní školy, když šla večer z nákupu, a sebral jí peněženku. „Když manželka přišla po přepadení domů, tak plakala,“ uvedl u soudu její muž. Sama žena při výpovědi přiznala, že se nějaký čas bála chodit venku.
Mladý lupič naopak neuspěl u milenecké dvojice, která stála na autobusové zastávce U Krymu.

TADY VŠUDE MÁVAL BOUCHAČKOU
Trafika U Barona v Ševčíkově ulici v Mostě
Vietnamská večerka ve Dvořákově ulici v Mostě
Zastávka autobusu MHD
U Krymu v Mostě
Chodník u mosteckého stadionu v blízkosti 3. ZŠ
Kupé vlaku v zastávce Praha–Smíchov

Přestože na mladé lidi mířil bouchačkou a měl na hlavě kuklu, tak se od nich žádných peněz nedočkal.
„Ignorovali jsem ho. Ještě párkrát svůj požadavek ohledně peněz zopakoval, pak se nakonec sebral a z místa odešel,“ vypověděl u soudu poškozený mladík.

Osudná loupež ve vlaku

Studentovi se nakonec stala osudnou poslední loupež, kterou provedl 5. února 2008 ve vlaku z Plzně do Prahy, a při které neměl na hlavě kuklu. Mladík jel z návštěvy vysoké školy, kde byl na dni otevřených dveří. Přisedl si do kupé ke dvěma slečnám. Když jedna vystoupila, tak využil situace, vytáhl pistoli a ve stanici Praha–Smíchov obral druhou mladou ženu o mobilní telefon. „Šla jsem loupež ohlásit na policii na hlavní nádraží. Když moji výpověď sepisovali, tak jsem toho mladého lupiče úplně náhodou zahlédla venku. Řekla jsem to jednomu z policistů, ti ho pak zadrželi a našli u něj můj mobil i zbraň,“ popsala událost svědkyně.

Uplakané omluvy

Obžalovaný se ke všem činům doznal a litoval jich. Každému z poškozených se přímo v soudní síni omluvil.
„Chtěl bych se vám moc omluvit za to, co jsem vám udělal. Vím, že jsem hloupý. Chtěl bych vás ujistit, že bych na nikoho nikdy nevystřelil,“ pronášel tichým hlasem. Třikrát se během své omluvy také rozplakal. Nejvíce mu tekly slzy v momentě, když mu majitel mostecké trafiky U Barona podal ruku se slovy: „Omluvu přijímám a přeji vám hodně štěstí.“

Obžalovaný všem přepadeným poslal též omluvné dopisy, kde mimo jiné vysvětluje, proč se zločinů dopouštěl. „Věřte, že jsem nechtěl peníze na alkohol a drogy, ale na jídlo a knížky do školy. Mé jednání bylo hanebné, budu s tím vším muset teď celý život žít,“ uvádí v listech. Zároveň upozorňuje, že si již našel brigádu a z vydělaných peněz uhradí způsobenou škodu.

Rozsudek odložen

Obžalovanému mladíkovi, kterého psychiatr ve svém posudku popsal jako nezralou osobnost bez psychické poruchy, hrozí 2 až 10 let ve vězení. Pro stejné trestné činy, tedy loupeže, je v současné době souzen v Praze a v Lounech. Mostecký soud tedy zatím o trestu nerozhodl. Chce tak učinit až po verdiktu kolegů z okolních okresů, aby mohl za všechny spáchané zločiny obžalovanému uložit souhrnný trest. Vynesení rozsudku bylo proto odloženo na neurčito.