„Dvě menší skupinky osob se setkali v odpoledních hodinách ve staré mostecké zástavbě. Důvodem konfrontace bylo vyřešení jisté krádeže, ke které došlo předešlý den. Jedna skupina se od té druhé dožadovala vydání odcizených věcí. Malá část lupu vrácena byla, ale po dotazu ke zbytku se jeden muž údajně zalekl a tasil expanzní pistoli. S tou pak přímo na ulici proti oponentovi dvakrát vystřelil,“ popsal událost policejní mluvčí Václav Krieger.

Mostečan vyhrožoval, že všechny postřílí. Žádný z účastníků potyčky nebyl zraněn a na místo byla přivolána policejní hlídka, která vzniklou situaci na místě uklidnila. „Střelec ve věku 43 let si na obvodním oddělení převzal sdělení podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Za tuto hrubou neslušnost doprovázenou výhrůžkami se zbraní hrozí podezřelému v případě uznání viny až tříleté vězení,“ dodal mluvčí.

Muž střílel z plynové pistole. I ta ale může způsobit vážná zranění, převážně popáleniny. Výstřel do hlavy z bezprostřední vzdálenosti způsobí také poškození mozku