Ve večerních hodinách byl strážníky probuzen 39letý muž, který si ustlal na schodech panelového domu v ulici Lipová. O hodinu později na téhož muže upozornil kolemjdoucí muž u bloku 401. Strážníci muže probudili a nasměrovali do místa bydliště.

Procházející žena u bloku 525 upozornila městskou policii prostřednictvím linky 156 na ležícího muže v křoví. Strážníci městské policie zajistili 37letého opilého muže, kterému ošetřili krvácející zranění v oblasti nosu, jež mu dle jeho slov způsobil neznámý muž po hádce.

V ranních hodinách byla vyslána hlídka městské policie do ulice Lipová, kde na lavičce spal nějaký muž. Devětadvacetiletý muž byl strážníky probuzen a nasměrován do místa bydliště. Muž se vracel z oslavy a usnul.

Lékař z chirurgického oddělení mostecké nemocnice upozornil městskou policii na pacienta, který utekl z ošetření. Popis pacienta byl prostřednictvím radiostanic předán hlídkám městské policie. Během půl hodiny byl pacient nalezen projíždějící hlídkou městské policie nedaleko přilehlého areálu nemocnice. Čtyřiašedesátiletý opilý muž ležel nehybně na zemi a na podněty reagoval teprve, až když ho strážníci osvěžili studenou vodou. Zraněný muž byl převezen do nemocnice sanitkou.

Nejprve byla hádka, pak opilý sedl za volant
Dvojici osob řešili strážníci městské policie během noci dvakrát. V prvním případě se událost odehrála v nočních hodinách u bloku 561, kdy podle sdělení oznamovatele měl muž napadat ženu a vláčet jí do vozidla. Dvojice strážníkům uvedla, že se pohádala, ale již je vše v pořádku.

V druhém případě si hlídka městské policie u Teska všimla vozidla, které na sebe upozornilo nebezpečnou jízdou při výjezdu z parkoviště a ohrožovalo další účastníky silničního provozu. Strážníci městské policie vozidlo zastavili u Billy, kde společně s hlídkou Policie ČR provedli bližší kontrolu řidiče a posádky. Jednalo se o tentýž pár. Šestadvacetiletý řidič vykazoval známky opilosti stejně jako spolujezdkyně. Nejen, že řidič nadýchal 1,84 promile alkoholu, ale ukázalo se, že mu byl řidičský průkaz před dvěma lety odebrán.

Zabouchla si dveře
Městskou policii požádala o pomoc žena, která si zabouchla klíče od bytu, ve kterém se nacházel handicapovaný manžel. Strážníci městské policie s pomocí žebříku vstoupili na balkon a byt zpřístupnili. Žena strážníkům poděkovala za ochotu.

Hledaná osoba
Strážníci městské policie řešili 28letého muže, který se přehraboval v kontejneru. Bližší kontrolou se ukázalo, že se nachází v pátrání Policie ČR.

Roj včel
Strážníci městské policie byli vysláni do ulice Albrechtická, kde se měl nacházet roj včel. Strážníci zajišťovali vstup proti nepovolaným osobám. Přivolaní hasiči roj zlikvidovali.

Ošetření se neobešlo bez policejní asistence
Hlídka městské a státní policie byli vysláni na centrální příjem nemocnice, odkud byl přijatý tísňový signál na PCO. Na místě se nacházela 22letá dívka ve společnosti s o dva roky starším mladíkem. Oba byli značně opilí, posádku sanitky verbálně napadali a chovali se agresivně. Policista asistoval lékaři při ošetření muže, který svou agresivitu vůči přítomným zvyšoval a kladl aktivní odpor. Z tohoto důvodu byl sveden k zemi a spoután. Dívka čekající v hale centrálního příjmu začala kopat do dveří ošetřovny, kladla vůči příslušníkům aktivní odpor. V protiprávním jednání jí zabránil strážník, který s použitím donucovacích prostředků ženu spoutal. Oba byli po ošetření převezeni na oddělení PČR. Orientační dechová zkouška potvrdila u nich přítomnost alkoholu. Dívka nadýchala 1,31 promile, muž 2,47 promile.

Strážníci zadrželi pachatelku
Pěší hlídku městské policie kontaktoval u bloku 89 rozrušený muž, kterého neznámá žena v nestřeženém okamžiku okradla o peněženku a osobní doklady. Společník, který převzal od pachatelky peněženku, poškozeného povalil na zem a utekl neznámo kam. Jeden ze strážníků pachatelku zadržel a druhý běžel za komplicem, který se ukryl v přízemním bytě přilehlého domu. Mezitím na místo přijela hlídka PČR, která si událost převzala. Dle vyjádření obyvatelů domu v bytě žije několik nepřizpůsobivých osob a majitel bytu není k zastižení.

Zdroj: mluvčí městské policie Ilona Kozlová