Na celém případu není až tak zajímavé, že školáci ve volnu zamířili do hospody, ale množství, v jakém do herny přišli. Dětskou partičku totiž tvořilo až těžko uvěřitelných 21 kluků a holek, nejspíše kamarádů ze sídliště. Kdyby šlo o dospělé zákazníky, museli by číšníci mít z jejich návštěvy v podniku opravdu nebývalou radost. Takhle je ale celý případ spíše velmi smutný. Ukazuje totiž mimo jiné, že spousta mládeže v Mostě neumí smysluplně trávit volný čas, což může v budoucnu vyústit v páchání trestné činnosti.

Tlupě školáků ve věku od 12 do 17 let přitom nepřišlo vůbec nic divného na tom, vyrazit odpoledne do zakouřených prostor k hospodským stolům a automatům. V herně si suverénně posedali na židle a někteří si podle informací městské policie objednali k pití alkohol.

Obsluha je nejenže z podniku, kde podle zákona neměli až do 18 let co pohledávat, nevykázala, ale dokonce jim měla i nalít.

Školáci by v herně možná strávili v poklidu několik hodin, nebýt toho, že je někdo takzvaně prásknul. Zřejmě šlo o zhrzenou kamarádku, kterou partička nevzala s sebou.

„Přijali jsem telefonát, ve kterém nám dětský hlas oznamoval, že do herny Hongkong v České ulici šla mládež, která tam teď sedí a hraje,“ popsala, jak se strážníci o partě teenagerů dozvěděli, mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová.

Na místo tedy okamžitě vyrazila hlídka, která se nestačila divit. V hospodě objevila doslova tlupu teenagerů a nejednalo se přitom o žádnou téměř plnoletou mládež, u které by se výlet na zakázané pivko dal ještě pochopit, ale v podstatě šlo o děti ze základní školy. „Jen dvěma z nich bylo sedmnáct a jednomu chlapci šestnáct let. Věk ostatních se pohyboval v rozmezí 12 až 14 let,“ konkretizovala mluvčí.

Strážníci u všech dětí postupně provedli testy na alkohol. Dva byly pozitivní, i když s nízkými hodnotami. „Alkohol v dechu potvrdila zkouška u 14letého chlapce a stejně staré dívky,“ sdělila Kozlová. Ostatní si zřejmě ještě nestačili objednat.

Výlet mládeže tak skončil neslavně. O jejich počínání byla informována sociálka, která zcela určitě kontaktuje rodiče omladiny.

Oplétačky se zákonem bude mít i 36letá pracovnice herny, která nejenže děti do podniku pustila, ale ještě některým z nich měla i nalít.