Muž přišel o mobil, žena mu ho ukradla v autě
V policejní cele skončila minulý týden 33letá žena z Mostu. Ta si ve večerních hodinách zastavila auto a požádala o svezení. Řidič jí vyhověl. Když dojel domů, zjistil, že v oděvu nemá mobilní telefon. Na místo se vrátil a ženu tam našel. Ta však zapírala a tvrdila, že nic nemá. Telefon nakonec vydala přivolaným policistům. Hodlala ho prodat. Policie jí předala záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže ve zkráceném přípravném řízení. Nekradla poprvé, za majetkový delikt byla letos na jaře odsouzena.

S kočárkem a dítětem chodila krást do obchodů
Nákupy bez peněž měla zřejmě v oblibě 28letá žena z obce na Mostecku. V osmi případech měla žena krást v různých mosteckých prodejnách. Odcizit měla autorádio, prací prostředky, šampony, čokolády, dětské pleny a dětskou výživu, vše v celkové hodnotě 9 800 korun. Krádeží se dopustila v červenci a v srpnu. Jen autorádio si odnesla, při ostatních krádeží byla vždy přistižena pracovníky prodejen a supermarketů. Kradla tak, že zboží ukrývala do dětského kočárku, se kterým do obchodů přicházela. Policie v Mostě, která se případy zabývala, jí nyní sdělila podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Na lavičce na chvilku usnul, přišel o peněženku
Na nepoctivce narazil minulý týden jeden mladý muž z Mostu. Byl ve večerních hodinách ve vestibulu mosteckého nádraží, kde seděl na lavičce a čekal na vlak. Na pár minut usnul a v tom okamžiku kdosi využil situace a spícímu muži odcizil z kapsy kalhot peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Okradený muž se obrátil na policii a podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

Z kóje odcizila šest kartonů cigaret
Hamerští policisté vypátrali na základě místní a osobní znalosti podezřelou ženu, která měla odcizit cigarety ze sklepa. Ta měla v panelovém domě vniknout do uzamčené sklepní kóje, ze které odnesla šest kusů kartonů cigaret v hodnotě 4 500 korun. Ke krádeži došlo koncem srpna. Minulý týden policisté 21leté ženě z Litvínovska sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Za majetkový delikt byla již loni odsouzena. Kuřivo nebylo zajištěno, žena sama část užila pro svoji potřebu a zbytek rozprodala náhodným osobám.

Zdroj: Ludmila Světláková, pondělí mluvčí Policie ČR Most, 12. září