Drogy byly zabavené v posledních letech především v Ústeckém a zčásti i Libereckém kraji a teď by je mělo postupně zlikvidovat ministerstvo vnitra. Kromě marihuany se bude likvidovat i 1049 předmětů sloužících k výrobě drog, informovala mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Jana Rennerová.

Drogy se v policejních skladech shromažďují při protidrogových akcích, po nichž nařídil soud propadnutí majetku pachatelů. Tímto způsobem policie zabavila kromě nejběžnějších drog i 20 gramů metamfetaminu, čtvrt kilogramu lysohlávek nebo téměř kilogram směsí kofeinu s paracetamolem a efedrinem.

V poslední době jsou ale nejčastějšími terči pěstírny marihuany, a tak se vedle 61,5 kilogramu drogy dostalo do skladů velké množství příslušenství, tedy například umělé osvětlení a různá elektrotechnika. I s drobnějším „nádobíčkem“, které zase používají výrobci tvrdých drog, je ve skladech celkem 1049 předmětů. Všechny věci se do skladů dostaly většinou v posledních dvou letech, i když některé byly zabavené už dřív.

„Zajištěné věci zůstávají po celou dobu v držení Policie ČR a k fyzickému předání majetku nedochází.

Likvidaci zabraného majetku pak následně zajišťuje ministerstvo vnitra,“ uvedla Rennerová.