Dva Angličané, Němec a Dán přišli o své peníze a cennosti přímo ve stanovém městečku, které vzniklo na mosteckém hipodromu. Zloděj či zloději využili chvíle, kdy cizinci nebyli ve svých stanech a prohledali je. Britům a Němci vzali peníze v hotovosti, které si ve stanu volně ponechali. Dán přišel o svůj fotoaparát za téměř deset tisíc korun.

„Všechny krádeže policisté vyšetřují. Po pachateli pátráme,“ sdělila mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Do Mostu se na začátku minulého týdne sjelo na mezinárodní sraz historických Citroenů více než tři tisíce Kachen. Na hipodrom, kde se sraz konal, v autech dorazilo přes 8 tisíc lidí z 33 zemí světa.

Mostecká policie proto výrazně posílila výkon služby v místě konání akce a též ve městě. V ulicích byli policisté z pořádkové, dopravní i cizinecké policie a městští strážníci. Celý týden v okolí hipodromu i v Mostě hlídkovali. Dopravní policie pak zajišťovala plynulý a bezpečný provoz na silnicích. Je až s podivem, že při tak velkém množství turistů a automobilů, nemuseli policisté ani jednou za celý týden zasahovat nehod či výtržností.

„Na silnících se nestala žádná dopravní nehoda účastníků srazu, nedošlo ani k narušení veřejného pořádku. Nebylo nutné regulovat či omezovat dopravu, a to ani při nedělním odjezdu tisíce návštěvníků z Mostecka. Jedinou kaňkou na úspěšné akci, která byla kladně hodnocena samotnými účastníky i pořadateli, jsou bohužel čtyři případy krádeží,“ zhodnotila za policii Ludmila Světláková.