Obžalovaný: píchli si to sami

Pětice vězňů si měla pervitin vzít v bělušické věznici už před více než rokem. Podle obžalovaného Romana však fetovali všichni dobrovolně a není pravda, že by někomu „perník“ sypal za zády do hrníčku.

„Já jsem pervitin obstaral a společně jsme si ho píchli na ložnici. Jeden z vězňů drogu šňupnul. Viděl jsem to všechno na vlastní oči,“ tvrdil policejnímu vyšetřovateli Roman, který je na drogách už od čtrnácti let a ve vězení seděl proto, že neplatil alimenty.

V současné době je již opět na svobodě. K soudu, kde se mohl hájit, se však neobtěžoval dostavit. Proces se tak konal v jeho nepřítomnosti. Soudkyně přečetla pouze výpověď, kterou učinil na policii. Kde drogu vzal, vyšetřovateli tenkrát neřekl.

Ztratili pamět

Před soud naopak museli přijít jako svědci spoluvězni, kterým měla být droga nasypána do kafe. Jsou totiž stále v nápravném zařízení a do soudní síně je tudíž přivedla v poutech eskorta.

Všichni vězni ale najednou ztratili paměť a na nedělní odpoledne, kdy měli dostat drogu, si příliš nevzpomínali. Bezpečně pouze věděli, že si pervitin určitě sami „nešlehli“ a někdo jim ho bez jejich vědomí dal.

„Mně tehdy zrovna umíral brácha. Všechno mně bylo jedno. Já jsem na sobě žádné příznaky z té drogy nepozoroval. Dozvěděl jsem se o tom všem až, když nám udělali testy a ty byly pozitivní, “ tvrdil před soudem první z vyslechnutých mužů.

Podobně vypovídal i další odsouzený. „Já jsem tehdy přes den hodně spal. Když jsem pak nemohl spát v noci, tak jsem myslel, že nejsem unavený. Nepřičítal jsem to účinkům nějaké drogy, kterou mi někdo bez mého vědomí hodil do kafe,“ řekl.

Všichni vězni pak shodně tvrdili, že obžalovaný Roman, jim ale drogu asi nedal. Že to byl asi jen takový obětní beránek. Kdo jiný jim tedy pervitin nasypal do hrníčku, ale soudu nesdělili.

Rozsudek v případu zatím nepadl. Kvůli výslechu dalších svědků bylo jednání odročeno.