Mladému muži, který své činny údajně páchal pod vlivem drog, hrozí až tři roky vězení. K hlavnímu líčení dorazili jako svědci téměř všichni poškození motoristé. Na některých bylo znát, že by si to z pachatelem nejraději vyřídili „ručně“.

Zloděj tak měl zřejmě štěstí, že je ve vězení, a k soudu přišel s eskortou. Poškození pak v soudní síni vyprávěli téměř shodný příběh: Když jeden den přišli ke svému vozu, našli rozbité okénko a vykradený automobil.

„Byl jsem s rodinou na obědě v pizzerii, když jsem se vrátil k autu, tak bylo šroubovákem vypáčené okénko a z automobilu zmizelo rádio a mobilní telefon,“ řekl jeden ze svědků.

Další uvedl, že mu zloděj způsobil velké problémy, když mu sebral doklady. Půl roku jsem vyřizoval nové a musel zaplatit pokutu,“ objasnil. Většina poškozených u soudu uvedla, že se chce připojit k trestnímu řízení s náhradou způsobené škody. Pouze jeden tl se svérázným zdůvodněním odmítl. „Doufám, že tady obžalovaného potkám někde na ulici,“ řekl starší muž.

Obžalovaný nestojí před soudem poprvé. Jeden trest za majetkové delikty, též krádeže věcí z vozidel, si již v těchto dnech odpykává. Soudce odložil hlavní líčení na 28. dubna. Chce vyslechnout další svědky.