Státní zástupce díky stopám DNA z tohoto činu obžaloval padesátiletého muže z Litvínova, který si nyní ve Valdicích odpykává trest za jinou vraždu. Muž, kterému hrozí výjimečný trest, ve středu u soudu veškerá obvinění popřel.

Ženu podle obžaloby uškrtil punčochou a pak z jejího bytu odnesl hudební věž. Jeden ze synů ženy dnes u soudu vypověděl, že jeho matka měla i nějaké šperky, ty prý již také nikdy neviděl. Policie dlouho nemohla vraha dopadnout, na podezřelého přišla až v loňském roce, kdy experti kriminalistického ústavu začali prověřovat DNA ze stop, které v roce 1994 policisté odebrali na místě činu. Tehdy se testy DNA nedělaly. Experti našli shodu, protože muž je ve vězení a byl mu vzorek DNA odebraný.

U soudu prohlásil, že neví, jak se jeho krev mohla na místě činu objevit. Tvrdí, že zavražděnou ženu nikdy neznal ani nikdy nebyl v jejím bytě. Při vyšetřování odmítá spolupracovat, soudci nyní řekl, že se nepodrobil ani psychiatrickému vyšetření, protože lékař, který ho měl vyšetřit, je "arogantní prase."

Muže nepoznali ani dva synové zavražděné ženy. Nevěděli ani, jestli ho matka znala. Jeden novinářům během jednání řekl, že je rád, že se policii podařilo podezřelého dopadnout. Tvrdí, že před lety policie z vraždy podezřívala jeho a během vyšetřování zažil mnoho nepříjemných věcí.

Obžalovaný muž si nyní odpykává třiadvacetiletý trest za to, že v roce 1999 ručníkem v Litvínově udusil svoji osmasedmdesátiletou babičku a poté si odnesl 3087 korun, její důchod. Již před tím byl několikrát potrestaný za majetkové a násilné činy.