Mostecký soud v letos květnu uznal jedenašedesátiletého gynekologa vinným z poškozování cizích práv a uložil mu padesátitisícový peněžitý trest a osmnáctiměsíční zákaz činnosti. Původně byl lékař obžalován ze znásilnění, které ale soud v Mostě překvalifikoval.

Dnes Krajský soud případ odročil, ve výpovědích znalců se vyskytly rozpory, které si vyžádají další dokazování. Problematickým bodem znaleckých posudků je test DNA, který nepotvrdil buňky obžalovaného v poševním stěru poškozené.

Znalec obhajoby Daniel Vaněk, který se zabývá forenzní genetikou, tvrdí, že při kontaktu pohlavních orgánů muže a ženy by technika uměla i po několika hodinách mužskou DNA odhalit. "Chromozom Y je možné odhalit i v prostředí, kde jsou ženské buňky v nadbytku více než jedna ku 20.000," řekl u soudu Vaněk.

Toto vyjádření je však v rozporu s posudkem Kriminalistického ústavu Praha. Podle kriminalistů absence DNA nedokazuje, že se žalovaný skutek nestal. Použitá technika podle zprávy neumí v takovém nadbytku menšinové mužské buňky odhalit. Kvůli rozporům si soud vyžádal další dokazování.