Ke střelbě došlo již v neděli 10. dubna. Kriminalisté podrobnosti k události uvolnili ale až včera poté, co pachatele zadrželi. Co se tedy vlastně v centru města o uplynulém víkendu odehrálo?

„Kolem osmnácté hodiny se na chodníku mezi zastávkou autobusu a Bussines centrem potkali dva mladí muži. Vzájemně se znali. Po krátkém rozhovoru mezi nimi došlo ke slovní rozepři, při níž pachatel vytáhl zbraň a vystřelil. Poté utekl na zastávku a nasedl do právě odjíždějícího autobusu,“ popsala včera incident mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Postřeleného mladíka odvezla záchranka do nemocnice. Jeho zranění bylo kvalifikované jako lehké. Střelci se podařilo zmizet. Mostecká kriminálka ho intenzivně hledala až do čtvrtečního večera, kdy ho chytila v jedné obci na Mělnicku. „Samotné zadržení proběhlo hladce. Podezřelý nekladl odpor, ani se nepokusil o útěk,“ doplnila Světláková.

O víkendové střelbě na zastávce se mezi Mostečany šuškalo celý týden. Městem se šířily fámy, že si v centru v neděli vyřizovali účty dva cizince. Není to však pravda. „Pachatel i oběť jsou z Mostu,“ řekla včera policejní mluvčí. Proč 28letý mladík tasil zbraň kriminalisté zatím neví. „Proč střílel na poškozeného pachatel policistům při výslechu nesdělil. Je to předmětem dalšího vyšetřování,“ doplnila Světláková.

Střelec si nicméně již od vyšetřovatele vyslechl obvinění z trestného činu těžkého ublížení na zdraví. V případě uznání viny mu hrozí 3 až 10 let ve vězení. Vyšetřován je na svobodě.