Odcizila zařízení bytu a další poškodila
Policie v Mostě obvinila z přečinů krádeže a poškození cizí věci čtyřiašedesátiletou ženu z Litvínovska. Ta měla z bytu, kde bydlela v pronájmu, odcizit troje kamna, měděné plynové potrubí, vodovodní baterii, kuchyňský sporák, linku a další zařízení, vše v hodnotě šedesát tisíc korun. Další škodu ve výši čtyřiadvacet tisíc korun zanechala majiteli bytu tím, že poškodila zásuvky, umyvadlo, koupelnové topení a pokojové dveře.

Nepoctivý zaměstnance odcizil mobil a poté ho přes internet prodal
Do křížku se zákonem se dostal čtyřiadvacetiletý muž z Mostu. Jako zaměstnanec prodejny s elektronikou odcizil ve skladu z krabičky mobilní telefon značky Samsung v hodnotě téměř dvacet tisíc korun. Ten pak nabídl na internetu k prodeji. Peníze, které získal prodejem, už utratil. Policisté, kteří se případem zabývali, zjistili, kdo je novým majitelem mobilu a odcizený přístroj zajistili. Vyšetřovatel Mostečana na základě výsledků šetření obvinil z přečinu zpronevěry a stíhá ho na svobodě.

S autem odjel do vedlejší ulice a vykradl ho
Cizí vozidlo měl odcizit pětadvacetiletý muž z Litvínova. Do vozu se muž vloupal násilím, poté poškodil spínací skříňku, popojel do vedlejší ulice, kde vozidlo odstavil. Ukradl z něj různé doklady k vozidlu, povinnou výbavu, nářadí, autorádio, autokompresor, peníze a další věci, vše v hodnotě deset tisíc korun. Vozidlo v hodnotě 120 tisíc korun policie vrátila zpět poškozenému majiteli. Zajistila i část odcizených věcí z auta. Ostatní lup muž prodal neznámo komu. Má navíc na svědomí i krádež v litvínovském supermarketu, odkud si odnesl zboží za 1 300 korun. Kradl i přesto, že byl loni za krádež odsouzen k nepodmíněnému trestu a letos se vrátil z vězení. Litvínovan je stíhán pro trestné činy krádež vloupáním, neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci.

Ložní prádlo kdosi sundal ze šňůry
Nemilé překvapení čekalo ženu, která si v jenom mosteckém domě na svém balkóně pověsila prádlo. Když chtěla prádlo druhý den sundat, zjistila, že balkón je prázdný. Poškozená se obrátila na policii, které uvedla, že jí neznámý pachatel odcizil sadu ložního povlečení v hodnotě osmi set korun.

Zjišťovala jiné ženě, v kolik jeden tramvaj a kolik je hodin. Ta ji mezitím okradla
Okradena byla jedna starší žena. Doplatila na svoji ochotu, kterou prokázala na zastávce MHD v centru Mostu. Tam se jí jiná starší žena ptala na dobu, kdy pojede tramvaj. Žena jí vyhověla a hledala v jízdním řádu. Poté ještě chtěla vědět, kolik je hodin. Pak neznámá ze zastávky spolu s dalšími osobami odešla. Žena následně v obchodě zjistila, že má otevřenou kabelku a že jí chybí peněženka s finanční hotovostí a osobními doklady. Krádež na osobě oznámila mosteckým policistům, kteří nyní případ vyšetřují.

zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí mostecké policie