V nestřežený okamžik však staré lidi okradou. Policie eviduje již dva případy podvodného jednání.

„Minulý týden oslovily ženy důchodce u domu v Litvínově. Namluvily mu, že jsou pracovnice sociálního odboru a přinášejí mu tři tisíce za nevybrané léky,“ uvedla k poslednímu případu mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Senior neznámé ženy pustil do bytu. Tam jedna z nich vyndala pětitisícovou bankovku, kterou chtěla rozměnit. Důchodce vrátil ženě dva tisíce, čímž jí ukázal, kde má uložené své peníze.

„Podvodnice mu pak začaly klást otázky týkající se jeho zdravotního stavu a léků, něco sepisovaly a nakonec odešly. Muž po jejich odchodu zjistil, že mu v tašce chybí několik desítek tisíc korun,“ doplnila Světláková.

Podobný případ se stal na Mostecku již koncem října, kdy zřejmě stejné podvodnice tvrdily důchodkyni, že jí přinesly přeplatek ze zdravotního pojištění. Měly pětitisícovou bankovku a chtěly rozměnit. Seniorka naštěstí neměla peníze, a tak ženy odešly s nepořízenou. Při odchodu důchodkyni slíbily, že jí budou peníze zaslány poštou.

Policie sestavila podle výpovědí poškozených popis pachatelek. Jedna z žen byla asi ve věku kolem třiceti let. Měla štíhlou asi 175 centimetrů vysokou postavu, podlouhlý obličej a tmavé vlasy na ramena. Oblečená byla do tmavého kabátu a riflí.

Druhé ženě mohlo být též třicet let. Byla silnější, asi 160 až 170 centimetrů vysoké postavy. Měla snědší pleť, kulatý obličej a krátké tmavé vlasy. Oblečena byla do tmavé bundy a stejně tmavých kalhot.

Policie před těmito ženami varuje obyvatele hlavně v důchodovém věku a znovu na seniory apeluje, aby nebyli tolik důvěřiví a nepouštěli si do bytu cizí lidi.