V pátek proběhlo neveřejné jednání. Kvůli neveřejnému charakteru jednání soud odmítl sdělit, zda žádosti o ukončení vazby soud vyhověl nebo ne. Advokátka Kušnierze Helena Tukinská pro Deník uvedla, že trestní senát ústeckého krajského soudu rozhodl o tom, že vazební důvody pokračují.

„Proti rozhodnutí podáme odpor, ale to bohužel nezmění skutečnost, že vánoční svátky pan Kušnierz zbytečně stráví ve vazbě. Doma na něho čekají dvě děti. Přitom v trestním spisu nejsou žádné důkazy, že by se dopouštěl podvodného jednání. Je to založeno jenom na tvrzení Poláčka,“ uvedla Tukinská.

Čtyři obžalovaní tedy zůstanou až do dalšího jednání ústeckého krajského soudu ve vazbě. Ukončení procesu rozsudkem předpokládá předsedkyně senátu Kamila Elsnicová na jaře.

Proces je vnímán především jako soud s Petrem Kušnierzem, bývalým ředitelem Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. On a jeho dva spolupachatelé měli brát úplatky v souvislosti s dotacemi poskytovanými prostřednictvím rady regionu soudržnosti Severozápad. Ve vazbě byli, aby nemohli ovlivňovat svědky a páchat další trestnou činnost.

Kušnierz zcela odmítá, že by se něčeho dopustil. Šlo o podvody, které měli na svědomí další dva vazebně stíhání muži. Jeho jméno a funkci využívali k lákání peněz z žadatelů o dotace, uvedla advokátka Tukinská.