Případ se odehrál včera. „Muž se v baru bavil se známými. Pak ke stolu přišla neznámá žena a i přes nesouhlas některých přítomných si ke stolu přisedla," popsala policejní mluvčí Ludmila Světláková. „Dala se do řeči s daným mužem, popíjeli spolu a tančili."

Mostečan krátce před třetí hodinou restauraci opustil, přičemž žena vyšla za ním a u nákupního centra po něm opakovaně požadovala peníze. Následoval fyzický útok. „Muže chytila za batoh a povalila na zem. Stále žádala peníze, šacovala ho, fackovala, vyhrožovala zabitím a přitom ukazovala na nějaké vozidlo," pokračovala Světláková.

Po několika kopancích do břicha jí muž dal bankovku v hodnotě sto korun. Žena nejprve odešla, záhy se však vrátila a muži uštědřila další kopance a znovu mu vyhrožovala. Pak zmizela.

Napadený požádal náhodného kolemjdoucího o přivolání pomoci, skončil v nemocnici. Policisté ještě v noci ženu vypátrali a umístili ji do policejní cely. „Žena ve věku 26 let měla pozitivní dechovou zkoušku na alkohol a drogy. Vyšetřovatel ji obvinil ze zločinu loupeže a stíhá ji na svobodě," dodala Světláková.