„Případ krádeže dodávky byl zvláštní tím, že pachatel přijel do jednoho z objektů v Bečově svým vozem, který ponechal na místě a odjel v ukradené dodávce, která bohužel shodou okolností byla připravena k odjezdu, tudíž měla klíčky v zapalování," řekl Mosteckému deníku velitel bečovských strážníků Pavel Šesták, s tím, že krádež vypadala podivně. Proto policisté pátrali v přilehlém okolí, jelikož vše nasvědčovalo tomu, že vozidlo bude nedaleko.

„Asi po hodině přijaly hlídky oznámení, které se týkalo podivně chovajícího se podezřelého muže, který vyhrožuje nedaleko obce zapálením okolí," pokračoval v líčení případu velitel obecní policie. Strážníkům to nahlásili zaměstnanci firmy, která zrovna prováděla opravu vlakových kolejích. Dodávka totiž zastavila v bezprostřední blízkosti kolejiště. Policisté na místě zjistili, že situace je nebezpečná, hlavně proto, že nevěděli, s kým mají co do činění.

„Muž vyhrožoval, a tudíž nebylo možné předvídat jeho chování. Nevěděli jsme ani, jestli není ozbrojen," doplnil bečovský strážník. Muž sedící za volantem odmítal komunikovat a vystoupit. Navíc mu nebylo vidět ani na ruce. Policisté použili donucovacích prostředků a než se muž nadál, ležel po vytažení z vozidla spoutaný na zemi. Při zákroku došlo na rozbití okénka vozu. U zadrženého muže se posléze prokázalo pozitivní orientační vyšetření na drogy. „Případ jsme předali k dořešení Policii ČR. Muže čeká obvinění z několika činů," dodal Šesták.

Druhý rychle vyřešený případ se týkal poškození osobního auta, kdy žena strážníkům oznámila propíchnuté obě zadní pneumatiky. Strážníci prohlédli kamerový systém, na kterém byla celá událost zaznamenána, což podstatně ulehčilo vyšetřování. „Záznam sice vzhledem k noční době a nepřízni počasí nebyl dokonalý, nicméně díky dobré místní znalosti, poznáme člověka třeba podle chůze, chování a oblečení. Poznali jsme na něm mladíka, který sice nejdříve, jak se říká, mlžil. Dělal že o ničem neví, ale nakonec se přiznal, že to měl být jistý akt pomsty. Jednalo se o nám známou firmu s množstvím prohřešků," uzavřel velitel Šesták. Případem se dále zabývá Policie ČR.